SZANOWNI RODZICE UCZNIÓW PRZYSZŁYCH KLAS I
/rok szkolny 2025/2026/
Zebranie organizacyjne dotyczące nowego roku szkolnego odbędzie się
30 czerwca 2025 roku o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej
Agnieszka Wroniak
/dyrektor szkoły/
SZANOWNI RODZICE UCZNIÓW PRZYSZŁYCH KLAS I
/rok szkolny 2025/2026/
Zebranie organizacyjne dotyczące nowego roku szkolnego odbędzie się
30 czerwca 2025 roku o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej
Agnieszka Wroniak
/dyrektor szkoły/
12 czerwca uczniowie klasy 2a uczestniczyli w ciekawych warsztatach zorganizowanych w Muzeum Lubuskim, podczas których poznali tajniki pracy archeologa. Dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się osoba wykonująca ten zawód, jakich narzędzi używa w terenie oraz czego poszukuje podczas wykopalisk. Prowadząca opowiedziała również wiele interesujących faktów dotyczących pracy archeologicznej.
Po części teoretycznej nadszedł czas na działania praktyczne – uczniowie mieli okazję ulepić własne przedmioty z gliny, odbijać wzory oraz ozdabiać swoje prace farbami. Inspiracją do twórczości była postać Kleopatry, słynnej władczyni Egiptu. Zajęcia dostarczyły dzieciom nie tylko wiedzy, ale też dużo radości i możliwości rozwijania wyobraźni.
Anetta Szopa
9 czerwca klasa 2a była na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z pracą strażaka, uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów, zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia oraz przekazanie wiedzy na temat postępowania w obliczu niebezpieczeństwa. Strażacy zaprezentowali strój, sprzęt pożarniczy oraz różnorodne wozy strażackie, stanowiące wyposażenie jednostki. Jedną z największych atrakcji była rura, po której strażacy zjeżdżają do akcji. Dzieci wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną oraz że strażacy nie tylko gaszą pożary, lecz także uczestniczą w innych akcjach wymagających ich pomocy.
Anetta Szopa
Ewelina Zychowicz
5 czerwca 2025 roku odbył się Szkolny Konkurs Polonistyczny dla uczniów klas pierwszych. Klasy reprezentowane były przez czteroosobowe drużyny.
Pierwszoklasiści musieli wykazać się m.in. z takimi umiejętnościami jak:
ciche czytanie ze zrozumieniem,
korzystanie z informacji zawartych w tekście,
układanie zdań i ich poprawny zapis,
uzupełnianie luk w wyrazach z trudnościami ortograficznymi.
I miejsce indywidualnie zajęła Marcelina Dębska z klasy 1a, która wykonała bezbłędnie wszystkie zadania i zasłużyła na szczególne wyróżnienie.
A oto wyniki drużynowe:
I miejsce - klasa 1a
II miejsce ex aequo – klasy: 1b i 1d
III miejsce – klasa 1c
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów !
Alicja Witkowska
/Organizator Konkursu/
2 czerwca 2025 roku w Zielonej Górze w Urzędzie Marszałkowskim odbył się XI Lubuski Sejmik Dziecięcy, w którym brali udział przedstawiciele naszej szkoły: Franek Pikuła z klasy V a i Maja Jasińska z klasy VI c. Uczniowie mogli poznać kulisy pracy radnych województwa lubuskiego oraz posłuchać wielu ciekawych prelekcji. Szerszą relację z tego wydarzenia można znaleźć na stronie lubuskie.pl
Jolanta Stępkowska
Dnia 28.06.2025 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny klas 3. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki oraz rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych uczniów, kształtowania umiejętności logicznego myślenia, a także budzenie nawyku dobrego współzawodnictwa.
I miejsce - Igor Fandzloch z klasy 3 a
II miejsce - Piotr Koper z klasy 3 a
Uczniowie będą reprezentowali naszą szkołę 10.06.2025 r. w Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym klas 3.
Serdecznie GRATULUJEMY i życzymy POWODZENIA!
Ewelina Zychowicz
Z radością informujemy, że konkurs astronomiczny organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Kosmosu został rozstrzygnięty! Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromną wiedzą, kreatywnością i pasją do odkrywania tajemnic Wszechświata.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom – Wasze zaangażowanie było naprawdę imponujące! Szczególne gratulacje kierujemy do laureatów:
🏆 Laureaci konkursu:
Klasa I-III
1. Kira Lysechko 2b
2. Joanna Goleń 2a
3. Tymek Ordon 1d
Klasa IV-VI
1. Jakub Dotka 4c
KlasaVII-VIII
1. Kamil Bukowski 7c
2. Miłosz Biliński 7b
3. Lena Podsiadły 7b
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Kosmosu! Mamy nadzieję, że to wydarzenie zainspirowało Was do dalszego odkrywania tajemnic Wszechświata!
Samorząd Uczniowski
Magdalena Bajerowicz
Magdalena Kowalińska
Beata Krzyżanowska, Anetta Szopa
Agata Wota
Emilia Gnidzienko
3 czerwca 2025 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale konkursu diecezjalnego pt. „Bohaterstwo, odwaga, wierność – na przykładzie Danuty Siedzikówny, Inki i Maksymiliana Kolbe”.
Gratulujemy osiągniętych sukcesów!!!
Kategoria – konkurs wiedzy:
Klara Dotka kl. 7 c – II miejsce
Lucyna Jazdowska kl. 8 c – III miejsce
Albert Szpruta – kl. 7 c – wyróżnienie
Kategoria literacka:
Krystyna Góra kl. 8 c – II miejsce
Wyrażając uznanie dla wszystkich uczestników, także biorących udział w etapie szkolnym, wszystkim życzymy dalszych osiągnięć!!!
s. Anna Pajor
Małgorzata Lubik
Magdalena Bajerowicz
Małgorzata Kucińska
Małgorzata Lubik
Sylwia Wojtas
Magdalena Bajerowicz
Uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Krakowa, Wieliczki i Oświęcimia. Dni od 28.05 do 30.05.2025 r. były pełne niezapomnianych wrażeń. Po długiej podroży, w czasie której nie obyło się bez niespodzianek, przyjechaliśmy do Krakowa i bez straty czasu udaliśmy się na Kopiec Kościuszki i do muzeum poświęcone temu bohaterowi narodowemu. Potem wszyscy marzyli tylko o … wygodnym łóżku w hotelowym pokoju. Drugi dzień był dosłownie napakowany wrażeniami. Z samego rana udaliśmy się na Wawel. Odwiedziliśmy na początku wawelskiego smoka, który nie przywitał nas piekielnym ogniem, bowiem poranny deszcz zmoczył mu gardełko. O Wawelu i zamku wawelskim pięknie opowiadała nam pani przewodniczka. My tylko słuchaliśmy i podziwialiśmy. Dziedziniec zewnętrzny, Kaplica zygmuntowska, dziedziniec wewnętrzny, Katedra na Wawelu pełna magicznych miejsc, wieża katedralna ze słynnym „Zygmuntem”, krypty z pochówkami sławnych Polaków. Potem przyszła kolej na Stare Miasto. Pamiętajcie! Kraków nie posiada rynku tylko Stare Miasto. Około południa wyruszyliśmy do Oświęcimia-Brzezinki (Auschwitz-Birkenau). W tym miejscu obowiązują szczególne zasady, zarówno przy wejściu jak i podczas zwiedzania. Opowieść, której wysłuchali nasi uczniowie sprawiała, że w niejednym oku zakręciła się łza. Ostatniego dnia odwiedziliśmy kopalnię soli w Wieliczce. Zachwyciła nas swoimi pięknymi grotami, rzeźbami, formacjami solnymi i legendami. Podczas wycieczki uczniami opiekowały się panie: B. Szabat, A. Kowalska, s. A. Pajor i niżej podpisana. Wszystkie mamy nadzieję, że zostanie ona w pamięci naszych uczniów na długo.
Jolanta Stępkowska
29 maja, uczniowie klas 1a i 1b odwiedzili Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Jedną z atrakcji był spacer leśną ścieżką edukacyjną i podziwianie czterdziestu modeli prehistorycznych gadów. Po tej zatopionej w zieleni lasu ścieżce, pani przewodnik przeprowadziła dzieci przez okresy geologiczne, pokazując jak rozwijało się życie na Ziemi. Podczas spaceru można było cofnąć się do czasów pierwszych płazów, ogromnych ważek i ssaków, by na koniec stanąć oko w oko z dinozaurami - największymi zwierzętami, jakie kiedykolwiek żyły na Ziemi.
Uczniowie odwiedzili też multimedialną salę lekcyjną „Dino-Club", uczestnicząc w zajęciach o historii życia na Ziemi. Dzieci miały okazję własnoręcznie pomalować gipsowe modele dinozaurów i skamieniałości. Lekcję zakończył animowany film edukacyjny. Nie zabrakło też czasu na zakup pamiątek oraz harce i zabawy na świeżym powietrzu. Niektórzy wcielili się w rolę paleontologów i odkopywali z piasku ogromnego tyranozaura! Po tylu atrakcjach, wszyscy ze smakiem posilili się pieczonymi kiełbaskami.
To był dobrze spędzony czas pełen nauki i zabawy.
Alicja Witkowska
Beata Jankowska
Powered by aSc EduPage