Aktualności
Co słychać w szkole?
Szkolny Turniej Ortograficzny klas 2
- 15
20 maja 2022 r. odbył się Szkolny Turniej Ortograficzny dla klas 2, w którym uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami ortograficznymi. Każdą klasę reprezentowała 3-osobowa drużyna. Uczniowie wspólnie rozwiązywali krzyżówki, łamigłówki, odgadywali nazwy usłyszanych dźwięków, czy też układali puzzle.
Musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także szybkością podejmowanych decyzji, by zmieścić się w określonym czasie. Okazało się, że dla wielu naszych uczniów polska ortografia nie ma tajemnic.
Wyniki klasyfikacji zespołowej klas 2:
I miejsce zajęła klasa 2 c
II miejsce - klasa 2 a
III miejsce - klasa 2 b
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Anetta Szopa
Sukces Zuzi i Stasia
Miło nam poinformować, że w 1. etapie (szkolnym) Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Pokochaj poezję”, który odbył się 18 maja, zwyciężyli uczniowie:
Zuzanna Musiał z klasy 1 a – recytując wiersz Aleksandra Fredry pt. „Paweł i Gaweł”
Stanisław Zaborowski z klasy 2 c – prezentując wiersz Marii Konopnickiej pt. „Pranie”.
To oni będą reprezentować naszą szkołę w 2. etapie (finale) konkursu, który będzie miał miejsce 3 czerwca w SP-20. Gratulujemy i trzymamy kciuki!
Alicja Witkowska
Diagnoza wstępna
„Afryka w muzeum” – warsztaty
- 3
Dnia 12 maja uczniowie klasy 3 a wybrali się do Muzeum Lubuskiego na warsztaty – „Afryka w muzeum”. Dzieci dowiedziały się o zwyczajach i ciekawostkach afrykańskich, tańcu adumu (podskoki), poznały proste słowa w języku suahili,wylosowały afrykańskie imiona i dowiedziały się, jakie jest ich znaczenie. Ponadto obejrzały eksponaty pochodzące z Afryki: rzeźbę Masaja w tradycyjnym stroju z czerwoną peleryną i tradycyjnych ozdobach oraz instrument – kora wykonany z tykwy i pokryty kozią skórą. Następnie uczniowie zapoznali się z symboliką kolorów w ozdobach masajskich i wykonali zgodnie z nimi koraliki oraz zawieszki na szyję.
Małgorzata Lubik
Diagnoza wstępna
JĘZYK ANGIELSKI19.05.2022 r. /czwartek/
Agnieszka Wroniak
/wicedyrektor szkoły/
Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny klas III
Dnia 5 maja odbył się szkolny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny klas III. Jego celem było kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska, zainteresowanie pięknem świata przyrody, a także popularyzowanie wiedzy z zakresu ochrony środowiska i ekologii.Każdą klasę reprezentował zespół uczniów, którzy współpracując ze sobą zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami, polegającymi na rozwiązywaniu testu wyboru,krzyżówki przyrodniczo – ekologicznej, odgadnięciu zagadek i uzupełnieniu odpowiednimi wyrazami luk w poszczególnych zdaniach.
Wyniki:
I miejsce - klasa 3 b, zespół: Agata Mingielewicz, Jan Pawłowski, Dominik Tilmann
II miejsce - klasa 3 a, zespół: Hubert Furga, Dominik Siwek, Nataniel Zaskórski
III miejsce – klasa 3 c, zespół: Katarzyna Kropińska, Roksana Lankamer
Wszystkim uczniom dziękuję za udział w konkursie i serdecznie gratuluję!
Małgorzata Lubik
Diagnoza końcowa
Diagnoza końcowa
Co słychać w szkole?
Realizacja projektu „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej”
- 1
Dnia 10 maja 2022 r. w klasie 3 a została rozpoczęta realizacja projektu „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej”. W owych warsztatach uczniowie będą uczestniczyli przez kolejne tygodnie. Tematami zajęć będą:
- Apteczka skarbów – jak leczyć rany duszy,
- Optymizm – myślenie pozytywne,
- Przyjaźń – umiejętność tworzenia i podtrzymywania relacji, zapobieganie konfliktom rówieśniczym,
- Wytrwałość – wiara w swoje możliwości, dobra samoocena,
- Zdrowie – umiejętność dbania o swoje samopoczucie, ciało i umysł,
- Szczerość/komunikacja – rozwijanie umiejętności asertywnego komunikowania swoich uczuć i potrzeb z szacunkiem do drugiej osoby,
- Życzliwość/empatia – rozwijanie umiejętności lepszego rozumienia siebie i innych,
- Wdzięczność – doskonalenie sposobów wyrażania wdzięczności i jej odczuwania,
- Marzenia/cele – rozwijanie wyobraźni, śmiałości, uświadamianie pozytywnego wpływu marzeń na życie.
Warsztaty poprowadzi certyfikowany trener programu „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej” - Pani Anna Maslej.
Projekt jest dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Gorzów Wielkopolski.
Małgorzata Lubik
Podziękowania dla dzieci ze świetlicy szkolnej
Podziękowania dla dzieci ze świetlicy szkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi w Gorzowie Wlkp. za udział w akcji Laurka dla Strażników Lasów
„Błoto wciąga”
- 4
Michał Jabłoński z klasy 1a, wraz z siostrą Moniką z klasy 4 a, kolegą z klasy równoległej i jego bratem, pod czujnym okiem swoich rodziców, wzięli udział w biegu z przeszkodami w Poznaniu. Wcześniej ich wzrok przykuł plakat reklamowy i pytanie:
"Twoje dziecko podziela przeszkodową zajawkę? Teraz możecie razem ubłocić się na trasie! Stawcie wspólnie czoła dwóm kilometrom rodzinnego wyzwania naszpikowanego 15 kozackimi przeszkodami. ”Świetna inicjatywa i dobry sposób na spędzenie czasu z rodziną i na łonie natury. Brawo!
Alicja Witkowska
„Pomyśleliśmy, że nie może nas tam zabraknąć. Zabawa była świetna, atmosfera nie do opisania, a te emocje…coś niesamowitego. Dlatego we wrześniu robimy powtórkę i jedziemy do Szczecina. Turniej tym razem odbędzie się w formule KIDS, czyli dzieci bez rodziców. „Błoto, świetna zabawa i satysfakcja na mecie – gwarantowane.”
Mama Michała
Agnieszka Jabłońska
Warsztaty sztuki „Karuzela”
- 9
„Wszystko zaczyna się od kropki”
Majowe, ostatnie już warsztaty w ramach cyklu „Karuzela”, poprowadziła pani Małgorzata Dobrucka, edukatorka w BWA Zielona Góra i koordynatorka dostępności Galerii BWA.
Prowadzi warsztaty edukacyjne dla dzieci, młodzieży, dorosłych i osób z niepełnosprawnościami. Motywem przewodnim zajęć była kropka/koło, a inspiracją - dzieła japońskiej artystki Yayoi Kusamy. Dzieci stworzyły abstrakcyjne, kolorowe i jedyne w swoim rodzaju prace z motywem kropki. Zapraszamy do galerii.Uczniowie klas pierwszych zakończyli przygodę z „Karuzelą”. Zostaną jednak z nimi te wszystkie wspomnienia i aktywności, kolorowy i niepowtarzalny, niekończący się świat sztuki: malarstwo, rzeźba, muzyka, taniec, wspólne zabawy i przeżycia.
Alicja Witkowska, Beata Jankowska, Sylwia Pawlak
Uwaga RODZICE!
Zapraszamy na
ZEBRANIE Z RODZICAMI - zebranie obowiązkowe
/informacja o przewidywanych ocenach rocznych/12 maja 2022 r.
Agnieszka Wroniak
/wicedyrektor szkoły/
Sukces Borysa
Miło nam poinformować, że Borys Cyganiak z klasy 4b uzyskał tytuł FINALISTY w ogólnopolskim konkursie matematyczno-informatycznym InstaLogik.
Konkurs odbywał się w trzech etapach, w których to uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami matematyczno-informatycznymi oraz programistycznymi.
Konkurs ... pozwala rozwijać swoje umiejętności i pasje logicznego, algorytmicznego i kreatywnego myślenia... /prof. dr hab. Maciej Sysło/.
Borysowi i jego rodzicom serdecznie gratulujemy!
”DRZEWA MIEJSKIE”
I Ogólnopolski Konkurs
"Drzewa Miejskie"Prace plastyczne bądź w formie zdjęcia lub grafiki w formacie JPG należy przesłać do 21.05.2022 r. (decyduje data wpływu do organizatora).
Post z konkursem na profilu facebookowym >>>
ZAPRASZAMY!
Przemysław Kosowsk
Koordynator Projektu Badawczego "Drzewa Miejskie"
Spotkania czytelnicze w Bibliotece Publicznej
- 30
W tym roku moja klasa kilka razy udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Kiedy tam byliśmy pani bibliotekarka czytała nam fragment lektury, którą omawialiśmy wtedy w szkole. Potem dyskutowaliśmy o naszej lekturze. Rysowaliśmy głównego bohatera książki – Czarnego Noska, opisywaliśmy postacie z książki pt. „Detektyw Pozytywka”. Jednym z zadań było rozwiązywanie krzyżówki. Na koniec zajęć mogliśmy obejrzeć i poczytać książki. Zajęcia w bibliotece bardzo mi się podobały. Chciałbym jeszcze raz pójść tam z moją klasą.
Paweł Libelt, klasa 2 a
Podczas wycieczki do biblioteki mogliśmy utrwalić sobie omawiane przez nas lektury. W bibliotece rozwiązywaliśmy krzyżówki, rysowaliśmy Czarnego Noska, odgadywaliśmy z jakiej bajki pochodzi postać oraz dopasowaliśmy cechy charakteru do postaci. Wycieczka do biblioteki bardzo mi się podobała. Mam nadzieję, że będzie więcej takich wyjść do biblioteki.
Ola Szwonka, klasa 2 a
Razem z moją klasą chodziliśmy do biblioteki omawiać różne lektury. Wykonywaliśmy tam ciekawe zadania oraz słuchaliśmy fragmentów książek, które czytała nam pani. Czas spędzony w bibliotece był interesujący i atrakcyjny. Uważam, że spotkania w bibliotece były miłe i zachęcające do czytania.
Jędrzej Wypych, klasa 2 a
Wycieczka do Mironic klasy IV a i V c
- 13
5 maja 2022r. uczniowie klas: IV a i V c uczestniczyli w jednodniowej wycieczce edukacyjnej do ośrodka Azyl w Mironicach niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego. Wszyscy z zaangażowaniem wzięli udział w warsztatach edukacyjnych "Od ziarenka do bochenka", które rozpoczęły się od rozpoznawania ziaren zbóż i roślin strączkowych. Uczniowie dowiedzieli się, że jedno z najczęściej uprawianych zbóż na karmę dla zwierząt – pszenżyto zostało wyhodowane w Zakładzie Hodowli Roślin w Małyszynie pod Gorzowem.
Następnie każdy z uczniów miał za zadanie „wyrobić” swój chlebek z ciasta, przygotowanego przez panie z ośrodka Azyl. Zajęcia plastyczne obejmowały wykonanie rysunku, z wykorzystaniem ziaren zbóż. Swoją wiedzę na temat roślin i ich przydatności w życiu codziennym oraz niektórych zwierząt hodowlanych, uczniowie mogli poszerzyć w ramach spaceru edukacyjnego. Ogromną radość sprawiło dokarmianie królików, koni i kóz przywiezionymi warzywnymi smakołykami. Nie zabrakło też beztroskiej zabawy na łonie natury.
Danuta Robaczewska i Beata Szabat
Co słychać w szkole?
Archiwum Aktualności