Aktualności
"Szkoła do hymnu"
Koncert Pieśni Patriotycznych
Dnia 8 listopada uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich pod czujnym okiem swoich pań, wzięli udział w Koncercie Pieśni Patriotycznych. W ten sposób razem uczciliśmy 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Uroczystość rozpoczęła się obejrzeniem krótkiego filmu animowanego pt. „Polskie symbole narodowe”. Następnie, wspólnie zaśpiewaliśmy nasze najważniejsze pieśni: hymn narodowy - "Mazurek Dąbrowskiego" i hymn szkoły. W dalszej części popłynęły melodie takich utworów jak: „Co to jest niepodległość?”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Szara piechota”, "Przybyli ułani pod okienko", „Jak długo w sercach naszych”, „Wojenko, wojenko”, "Pałacyk Michla”.
Śpiewając, przywołaliśmy pamięć bohaterów narodowych – tych, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość.
Cześć i Chwała Bohaterom!Alicja Witkowska
Sposób na kłopoty
7 listopada uczniowie klasy 2b odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną. Podczas spotkania mogli obejrzeć różnego rodzaju książki i poznali ich budowę.
Prowadząca zajęcia - Monika Żołędziejewska przeczytała dzieciom książkę pt."Kłopot". Po jej wysłuchaniu uczniowie mieli za zadanie samodzielnie znaleźć sposób na poradzenie sobie z trzema kłopotami. Drugoklasiści pracowali z dużym zaangażowaniem i stworzyli niezwykle kreatywne prace. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że nawet z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście.
Beata Jankowska
Niepodległa
11 listopada obchodzimy 101 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości, po 123 latach niewoli.Od rozbioru Polski przez Rosję, Prusy i Austrię w 1795 roku naszego kraju nie było na mapie. Naród nadal istniał, ale administracja i rządy były pod władzą zaborców.
Polska mogłaby nigdy nie odzyskać niezależności, gdyby nie niezłomność wielu naszych przodków, którzy przelali krew i poświęcili życie za utraconą Ojczyznę. Mimo wielu prób zaborców wynarodowiania Polaków, zakazów używania języka polskiego oraz czytania czy śpiewania po polsku nieprzyjaciele nie zdołali zabić ducha polskości.
W dniu 11 listopada 1918 r. po kapitulacji Niemiec na froncie zachodnim Polska powróciła na mapę Europ.
Bądźmy dumni z naszej Ojczyzny, uczmy kolejne pokolenia patriotyzmu i przywiązania do własnego narodu, bo niewiele krajów ma tak piękną i bogatą historię.
W naszej szkole w dniu 12 listopada odbędą się konkursy dla młodszych klas, a pod koniec tygodnia ich podsumowanie. W ten sposób uczcimy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.Nina Górna (klasa VIa)
Świętujmy wspólnie Święto Niepodległości!
Jutro, 8 listopada 2019 r. o godzinie 11:11
wszyscy śpiewamy hymn Polski.
Prosimy, aby każdy zadbał o odpowiedni strój i kotylion.
Zebrania z rodzicami
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Co słychać w szkole?
„Dwójka dla Jedynki”, bo pomaganie jest piękne!
Choinki Jedynki 2019
XVIII charytatywna akcja
Programu Pierwszego Polskiego Radia S.A.NA RZECZ FUNDACJI ANNY DYMNEJ "MIMO WSZYSTKO" ORAZ FUNDACJI "WSPÓLNOTA NADZIEI" Z SIEDZIBĄ W WIĘCKOWICACH
Kochani, młodzi Przyjaciele Artyści, popuśćcie cugle wyobraźni. Sięgnijcie po pędzle, kredki, węgle… Już dzisiaj stwórzcie magię nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Ogromnie liczymy na Wasz talent, staranność i wrażliwość.
Program I Polskiego Radia, po raz 18. organizuje konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, w ramach charytatywnej akcji „Choinki Jedynki”.
Prace, które przygotujecie i prześlecie na konkurs – poświęcone tematowi magii Bożego Narodzenia – ocenią jurorzy. Najpiękniejsze obrazki będą licytowane podczas aukcji na antenie Programu I Polskiego Radia. Pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone dla ludzi bardzo potrzebujących wsparcia, osób niepełnosprawnych, które same o pomoc nie potrafią nawet prosić. Wierzymy, młodzi Przyjaciele, że pomożecie pomagać, a tworzenie wyobrażeń magii Bożego Narodzenie – z myślą o potrzebujących – sprawi Wam wielką radość. Szczegółowe informacje na stronie:
https://www.polskieradio.pl/424,Choinki-Jedynki-2019
Kliknij: „Weź udział w konkursie” i zapoznaj się z regulaminem.
Na końcu regulaminu pobierz załącznik i poproś rodziców o jego wypełnienie. To bardzo ważne.Adres:
Polskie Radio S.A. Program I,
al. Niepodległości 77/85,
00-977 Warszawa
z dopiskiem na kopercie „Choinki Jedynki”.Do pracy plastycznej wymagane jest dołączenie pisemnego oświadczenia rodzica/ opiekuna prawnego, zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do Regulaminu.
Prace wysłane indywidualnie, przyjmowane będą do 20 listopada 2019 roku (decyduje data stempla pocztowego). Możesz też pracę (wraz z załącznikiem nr 1) przynieść do szkoły, do Pani Alicji Witkowskiej – gabinet 104 do dnia 16 listopada 2019roku.
Życzę twórczego zapału, oryginalnych pomysłów i najpiękniejszych barw w Waszych sercach i myślach.
Alicja Witkowska
Escape room – leśne wędrówki
W zeszłym tygodniu sala 103 kolejny już raz zamieniła się w escape room, ale tym razem tematyka była związana z lasem. W formie zabawy powtórzyliśmy zdobyte ostatnio wiadomości.
Uczniowie klasy III a, podzieleni na czteroosobowe drużyny musieli uporać się z zadaniem, czyli odnalezieniem klucza po rozwiązaniu wszystkich zagadek i odczytaniu wskazówek. Wszyscy byli bardzo zaangażowani. Zagadki wymagały spostrzegawczości, umiejętności logicznego myślenia, a także pracy zespołowej. Za szybkie odnalezienie klucza na całą klasę czekała nagroda – gra „Zgadnij, kim jesteś?”
Anetta Szopa
Programowanie z Minecraft Education
Uczniowie klas 4 - 6 odbyli krótkie szkolenie z programowania z Minecraft Education. Pod okiem fachowej osoby poznawali tajniki tworzenia własnych gier i aplikacji. Krok po kroku wchodzili w świat programowania i nawet nie zauważyli kiedy zadzwonił dzwonek. Zajęcia odbywały się w wirtualnym świecie gry Minecraft.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
We wtorek, 5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.Z tej okazji zapraszam wszystkich uczniów i nauczycieli do wspólnej zabawy pod hasłem:
Zjazd Postaci Bajkowych
Aby wziąć udział w Zjeździe, należy przebrać się za ulubioną postać z bajki.
Izabela Pławska
Rodzice uczniów klas 2 - 6
Szanowni Państwo,
zwracamy się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety elektronicznej oceniającej zrealizowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa działania związane z promocją „Programu dla szkół” w roku szkolnym 2018/2019 http://www.kowr.gov.pl/ankieta/5 Ankieta jest skierowana do rodziców dzieci, szczególnie w wieku szkolnym objętych „Programem dla szkół”. Jest ona anonimowa i będzie aktywna do 24 listopada 2019 r.Wydział Rozwoju Rynków Rolnych
KOWR OT w Gorzowie Wlkp.
Pasowanie na ucznia
Dnia 28 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klas pierwszych – bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych uczniów, ale również dla ich rodziców. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do turnieju wiedzy i umiejętności składającego się z czterech części. Uczniowie zmierzyli się doskonale z zadaniami, odpowiedzieli również na dodatkowe pytania Pani Dyrektor. Publiczność zgodnie potwierdziła, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty" – „Brawo pierwszaki!”.
Po ślubowaniu, aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor specjalnym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Szarych Szeregów w Gorzowie Wielkopolskim. Każdy uczeń otrzymał specjalną szkolną tarczę oraz dyplom.
Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy wam wielu sukcesów i powodów do radości!
Wychowawcy klas I
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Od 28 października, co tydzień w każdy poniedziałek w bibliotece szkolnej odbywać się będą zajęcia popularyzujące czytelnictwo i bibliotekę. W ramach działań proponuję:
- głośne czytanie,
- zajęcia manualne (dzieci uczestniczące w zajęciach powinny mieć kolorowe kartki, również z bloku technicznego, przybory szkolne: klej, kredki, nożyczki, ołówek, linijka),
- oglądanie filmów.
Spotkania odbywać się będą w godz. 12.45 - 14.30. Zapraszam chętnych uczniów.
Izabela Pławska
Warsztaty z programowania
W piątek 25.10.2019 r. firma Mały Haker przeprowadziła warsztaty z programowania dla uczniów klas II-III naszej szkoły. Zajęcia odbywały się w wirtualnym świecie gry Minecraft. Osoba prowadząca instruowała uczniów, jak poruszać "agenta" w tej grze, wykorzystując do tego program w systemie blokowym.
Ewelina Zychowicz
"Pięciu nieudanych"
Dnia 24 i 25 października 2019r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia prowadzone przez pracownika Biblioteki Pedagogicznej p. Monikę Żołędziejewską, w czasie których dzieci mogły zapoznać się z książką Beatrice Alemagna ,,Pięciu nieudanych", a także ćwiczyć myślenie oraz rozwijać wyobraźnię, na koniec tworząc swojego własnego nieudacznika.
Nauczyciele świetlicy
Co słychać w szkole?
Jak dbać o zdrowie?
W październiku klasa 3a gościła mamę Adama – p. Annę Lis. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające. Nasz gość w ciekawy sposób przekazał informacje na temat zdrowia. Uczniowie dowiedzieli się, jak dochodzi do przeziębień, jak mu zapobiegać oraz jak je leczyć.
Sami również dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami. Najciekawsze jednak było wspólne wykonanie kremu ochronnego do rąk. Każdy chciał założyć biały fartuch i zostać farmaceutą.
Anetta Szopa
Dzień Poczty Polskiej
18.10.2019r. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Poczty Polskiej klasa 1b wybrała się na wycieczkę autobusem MZK do placówki Poczty Głównej przy ul. Jagiellończyka 4 w Gorzowie Wielkopolskim. Na miejscu zostaliśmy powitani przez bardzo miłą panią, która oprowadziła naszą grupę, dzięki czemu mogliśmy poznać pracę na poczcie „od kuchni”. Obejrzeliśmy magazyn paczkowy i dowiedzieliśmy się jakie towary można wysyłać paczkami oraz w jaki sposób są one sortowane. Byliśmy w sortowni listów poleconych i zwykłych, gdzie pani przewodniczka dokładnie wyjaśniła nam na czym polega i jak bardzo ciężka jest praca listonosza. Na zakończenie dowiedzieliśmy się jak prawidłowo zaadresować i wysłać list. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i bogaci w nową wiedzę.
Małgorzata Kucińska
Archiwum Aktualności