Aktualności
Co słychać w szkole?
Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego
9 października klasa 1 c postanowiła uczcić Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego. Uczniowie w tym dniu obejrzeli film POCZTA - Przygody Panny Kreseczki, po którym mieli do wykonania zadania. Jednym z nich było zaprojektowanie swojego własnego znaczka pocztowego. Pomysłów było niemało. Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy uczniów.
Ewelina Zychowicz
Światowy Dzień Zwierząt w klasie 1 c.
Światowy Dzień Zwierząt to święto, które obchodzimy corocznie 4 października. Ponadto warto pamiętać, iż cały miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, nie tylko tych domowych. Idea wspomnianych obchodów, została zapoczątkowana na konferencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. Od tamtej pory wszystkie zwierzęta co roku obchodzą swój dzień. Obchody tego dnia mają na celu przypomnienie i uświadomienie, iż zwierzęta podobnie jak ludzie mają swoje prawa, m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania, a poza tym mają za zadanie zmobilizować do zmiany niewłaściwych zachować wobec naszych mniejszych przyjaciół. Przybliżając problem niechcianych zwierząt uczniowie klasy 1 c obejrzeli film i prezentację oraz wykonali kilka zadań, które zwracały uwagę na krzywdzone zwierzaki, przypomniały o odpowiedzialności za ich warunki życia oraz uświadomiły nam z czym związana jest decyzja o przyjęciu nowego zwierzaka do domu.
Z okazji Dnia Zwierząt została również zorganizowana zbiórka karmy dla zwierząt, która zostanie przekazana na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Gorzowie.
Serdecznie dziękujemy za dostarczoną karmę.
Pamiętajcie w tym tygodniu! Kota drapiemy za uchem pięć minut dłużej, z psem spacerujemy mimo deszczu, a dla chomika i innych gryzoni coś pysznego do chrupania:-) !
Bo każdy ma jakiegoś bzika….
Ewelina Zychowicz
21
Jesień tuż tuż!
Jesienne kolorowe nastroje w klasie 2c.
Karolina Wyszowska
My też sadzimy drzewa na Dzień Drzewa 2020 :)
Drugi raz z rzędu uczniowie Naszej szkoły posadzą swoje drzewo. Zrobią to pierwszoklasiści i uczniowie klas siódmych. Chcemy w ten sposób przyłączyć się do Ogólnopolskiej Akcji prowadzonej przez Klub Gaja.
„Święto Drzewa dla zwierząt!” – takie hasło towarzyszy temu Dniu w tym roku.
Każdy z nas może posadzić, pielęgnować i chronić drzewa oraz krzewy pamiętając o zwierzętach, dla których często to jedyny dom na Ziemi.
Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska akcja sadzenia drzew co roku 10 października. Od 2007 roku program bierze udział w Kampanii Miliard Drzew dla Planety - ogólnoświatowej inicjatywie sadzenia drzew, aby sprostać wyzwaniom jakie niosą zmiany klimatyczne. Chcemy dołożyć Swoją cegiełkę do tego bardzo ważnego projektu!!!!!
Aleksandra Duszka-Sondej
Rondelkolandia
Przygotowanie zdrowego śniadania w klasie 2a
Małgorzata Lubik
PROGRAM dla szkół
Szanowni Państwo,
Dziękujemy za udział Państwa szkoły podstawowej w edukacyjnym Programie dla szkół, dzięki któremu dzieci z klas I-V mogą w praktyce uczyć się zasad zdrowego odżywiania, poprzez regularne spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiązane działania edukacyjne.
Mając na uwadze, iż dla jak najskuteczniejszej realizacji programu i osiągania jego celów ważne jest zaangażowanie zarówno szkół, w których jest on realizowany, jak również wsparcie rodzin dzieci w nim uczestniczących, przekazujemy Państwu do wykorzystania przygotowaną informację - w formie listu skierowanego do rodziców i opiekunów dzieci uczestniczących w programie. >>> LIST
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Komunikat
4 czerwca 2021 roku
dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Uwaga! UCZNIOWIE I RODZICE KLAS 7
Uczniowie obecnych 7 klas na egzaminie ósmoklasisty zobowiązani będą do wyboru dodatkowo jednego z pięciu przedmiotów: fizyka, chemia, biologia, geografia lub historia.
Proszę zapoznać się z informatorami o egzaminie ósmoklasisty w roku szkolnym 2021/2022 z poszczególnych przedmiotów:
biologii, chemii, fizyki, geografii, historii
Katarzyna Gromiec /dyrektor szkoły/
Zdrowe kanapki to pyszne śniadanie!
Klasa 2c już o tym wie.
Karolina Wyszowska
Co słycha w szkole?
Dzień Głośnego Czytania w klasie 2 a
Małgorzata Lubik
Zebrania z Rodzicami
DZIEŃ OTWARTY dla RODZICÓW1 październik 2019 r.
Agnieszka Wroniak
/wicedyrektor szkoły/
Wybory do Rady SU
W środę, 30 września 2020r., w naszej szkole odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Takie wybory to dla każdej szkoły ważne wydarzenie, ponieważ uczniowie decydują kto będzie reprezentował ich postulaty przez następny rok szkolny. Wcześniej odbyła się kampania. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje propozycje zmian, pomysły oraz konkretne działania na rzecz szkoły. Głosowanie będzie tajne, każdy będzie mógł oddać tylko jeden głos na wybraną osobę.
Życzymy powodzenia wszystkim kandydatom!
Nina Górna, klasa 7a
Kreatywnie w świetlicy
Grupa dzieci ze świetlicy szkolnej ukończyła moduł I - KREATYWNOŚĆ z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Emocja.
Wspólnie zorganizowaliśmy kącik, w którym powstały emocjometry oraz słoiki radości i złości. Rozmawialiśmy na temat empatii, wiary we własne możliwości i o tym, w jaki sposób okazujemy emocje.
Dowiedzieliśmy się, kto posługuje się językiem migowym i że to nie jest język międzynarodowy. Uczniowie odkodowali skrót PJM, nauczyli się migać podstawowe zwroty grzecznościowe. Mieli możliwość zajrzenia do słownika polskiego języka migowego. Wisienką na torcie okazały się samodzielnie zrobione przez dzieci słoiki spokoju, które zostały zabrane do domu.Był to niesamowicie kreatywny miesiąc.
Agata Wota
Co słychać w szkole?
Rowerowa Stolica Polski
Jeździsz na rowerze? Nasza szkoła przystąpiła do rywalizacji o puchar "Rowerowej Szkoły" odbywającej się w ramach akcji Rowerowa Stolica Polski. Trzy najlepsze szkoły, które "wykręcą" najwięcej kilometrów w przeliczeniu na ucznia otrzymają pamiątkowe statuetki. Natomiast uczniowie, nauczyciele oraz rodzice, którzy przejadą na rowerze co najmniej 250 km otrzymają pamiątkowy medal.
Aby wziąć udział w akcji i zdobywać cenne kilometry na rowerze podczas dojazdu do szkoły czy też rekreacyjnej przejażdżki, należy pobrać aplikację o nazwie Rowerowa Stolica Polski, następnie zarejestrować się w niej jako uczestnik i w Menu w zakładce Rywalizacje dołączyć do akcji i wybrać miasto Gorzów Wielkopolski -> Szkoły -> Szkoła Podstawowa nr 2 im. Szarych Szeregów.
Więcej szczegółów można znaleźć: https://www.rowerowygorzow.pl/rowerowa-stolica-polski-wystartowala/
Monika Małecka
ODKRĘCAMY DLA JASIA
Kontynuujemy akcję z ubiegłego roku ODKRĘCAMY DLA JASIA, czyli zbieramy nakrętki dla niepełnosprawnego Jasia, który dzięki nim będzie mógł korzystać z rehabilitacji i terapii. Zachęcamy wszystkich do przynoszenia nakrętek do szkoły.
Agata Wota
Diagnoza wstępna
Diagnoza wstępna
JĘZYK ANGIELSKI - /CZWARTEK 24.09.2020 r./Agnieszka Wroniak
/wicedyrektor szkoły/
Archiwum Aktualności