Szanowni Rodzice!
Poniżej przypominamy instrukcję jak uzyskać dostęp do e-dziennika.
Szanowni Rodzice!
Poniżej przypominamy instrukcję jak uzyskać dostęp do e-dziennika.
Dnia 25 września na Błoniach Nadwarciańskich uczniowie naszej szkoły rywalizowali w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Gimnazjalnych oraz Klas VII- VIII Szkól Podstawowych. Udział wzięło 13 szkół.
Naszą Szkołę reprezentowała ekipa dziewcząt w składzie: Olesiak Malwina - kl. 3e, Borusiewicz Bogna - kl. 3b, Rybak Agata - kl. 7a, Gałka Sylwia - kl. 3e, Nicpoń Julita - kl. 8a.
Indywidualnie Olesiak Malwina zajęła II miejsce, a drużyna dziewcząt zajęła miejsce I.
Drużyna chłopców w składzie: Prusinowski Wojciech - kl. 3b, Drzewiecki Kacper - kl. 3e, Kolasa Konrad - kl. 3d, Matykiewicz Aleksander - kl. 3c, Karelus Beniamin - kl. 3d, zajęła miejsce II.
28 września, w klasach I –III obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. W tym dniu dziewczęta złożyły swoim kolegom życzenia, a także wręczyły drobne upominki. Z okazji tego święta został przeprowadzony konkurs na najsympatyczniejszego kolegę w klasie.
Miano Superchłopaka otrzymali następujący uczniowie:
klasa 1 a – Radosław Lubawski
klasa 1 b – Mateusz Pietkiewicz
klasa 1 c – Fabian Żukowski
klasa 2 a – Radosław Piątkowski
klasa 2 b – Oskar Werbiński
klasa 2 c – Adam Majzel
Gratulujemy!
Marzanna Jankowska
28 września w naszej szkole odbyła się pierwsza „Aktywna Przerwa”. Uczniowie klas 1 i 2 spędzili miło czas, grając w kapsle, szachy, gumę, malując farbami na dużym arkuszu szarego papieru, rzucając do celu. Brali również wziąć udział w wyścigach rzędów. Wszyscy świetnie się bawili,o czym świadczyło zainteresowanie również starszych klas.
Celem „Aktywnej Przerwy” jest odprężenie i relaks po intensywnym wysiłku umysłowym naszych dzieci. W pozytywny sposób rozładowują złe emocje i stres, uczą się dyscypliny i odpowiedzialności. Dzięki dodatkowym zajęciom w czasie przerw uczniowie mają możliwość rozwijania pasji sportowej i doskonalenia sprawności fizycznej. Aktywne przerwy będą organizowane raz w miesiącu według harmonogramu zamieszczonego w tabeli wydarzeń szkoły. Nad bezpieczeństwem czuwają wychowawcy klas.
Zapraszam na kolejną świetną zabawę w październiku!
Karolina Wyszowska i dzieci z klasy 2c
Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Sportowymi w Gorzowie Wlkp. ma swój pierwszy medal zdobyty przez dziewczęta z klasy 5a i 5b.
W dniu 01.10.2018r. odbył się finał Mistrzostw Gorzowa Wlkp. Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt w kategorii klas 4-6.
„DWÓJKA” zdobyła III miejsce - brązowy medal.
Oto nasze medalistki: Amelia Salej, Zofia Korzeń, Dajana Słocka, Maria Kostecka, Ewa Figura, Aleksandra Kukwa, Julia Piwosz, Patrycja Kleszyk, Nina Górna, Magdalena Matuszek.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Beata Krzyżanowska

Dnia 21.11.2018 r. z okazji dnia Świętego Mikołaja (w ramach godzin lekcyjnych), świetlica szkolna organizuje dla dzieci klas I-II wyjazd do Szczecina na przedstawienie jednej z moskiewskich rewii na lodzie, która zaprezentuje fantastyczne, baśniowe widowisko oparte na motywach baśni H. Ch. Andersena
KRÓLOWA ŚNIEGU
Przewidywany koszt wyjazdu wraz z biletem wstępu wynosi 80 zł. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w świetlicy szkolnej.
A. Wota, E. Gnidzienko
27 dzień września upłynął klasom pierwszym niepostrzeżenie! Nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Sportu.
O ustalonej porze, na sali gimnastycznej stawiły się aż trzy klasy 1a, 1b i 1c, aby uczestniczyć w wyścigach rzędów. Było dość głośno i emocjonująco, gdyż wszyscy z dużym zaangażowaniem kibicowali reprezentantom swojej klasy biorącym udział w sportowej rywalizacji. Po kilku konkurencjach nastąpiła zamiana ról i zawodnicy zamienili się miejscami z kibicami, żeby to z kolei im dodać otuchy i zagrzać do walki. Oczywiście sportowej walki, zgodnej z zasadami fair play. Kto wygrał? Wszyscy! Bo ruch to zdrowie!
Wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowej postawy i zachęcamy do prowadzenia zdrowego trybu życia.
Alicja Witkowska
Komunikat
Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Szarych Szeregów
w Gorzowie Wlkp. w sprawie organizacji roku szkolnego 2018/2019
Na podstawie Zarządzenia nr 10 /2018 z dnia 25 września 2018 r.
Dyrektor szkoły - Katarzyna Gromiec
Diagnoza z Historii
26.09.2018 r. (środa) godz. 1040 - 1125
|
Klasa |
Nauczyciel |
Gabinet |
|
VII a |
A. Szmania |
204 |
Uczniów klas zainteresowanych konkursem bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa nauczycielowi plastyki (gabinet 201) w celu wypełnienia zgłoszenia do 25 września.
Można przesłać wiadomość w dzienniku elektronicznym Librus.
Katarzyna Wichowska
Powered by aSc EduPage