Aktualności

          • Wakacje tuż, tuż!

          • Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

             

            Klasy III Gimnazjum

            21 czerwca godz. 1700 – duża sala gimnastyczna

             

            Klasy II Gimnazjum

            22 czerwca godz. 900

             

            Klasy I, IV, VII Szkoły Podstawowej

            22 czerwca godz. 1000

             

            Serdecznie zapraszamy Rodziców


          • Przede wszystkim bezpieczeństwo

          •  

            19 czerwca zaprosiliśmy do naszej szkoły funkcjonariusza policji. Tematem spotkania w klasach 1 było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, zwrócił uwagę na przypadki i sposoby zachowania się w sytuacjach, kiedy dzieci zostają same w domu. Omówił zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do osób obcych, zwrócił uwagę na zagrożenia wynikające z kontaktów z osobami poznanymi w sieci. Przypomniał również alarmowe numery telefoniczne. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

            Anetta Szopa

          • Moje pierwsze prawo jazdy – karta rowerowa

          •  

              

            Uwieńczeniem całorocznych zmagań z przepisami ruchu drogowego jest karta rowerowa. Aby ją otrzymać zdawaliśmy egzamin, który składał się z dwóch części: teoretycznej, ze znajomości przepisów ruchu drogowego w formie testu oraz praktycznej, z umiejętności jazdy na rowerze w miasteczku ruchu drogowego w Parku Kopernika.

            Najwięcej emocji wzbudził egzamin z jazdy na rowerze, podczas którego pod czujnym okiem Pań st. post. Katarzyny Węgrzyn oraz st. sierż. Agaty Mikołajczyk z Miejskiej Komendy Policji musieliśmy pokonać wyznaczoną trasę, przestrzegając przepisów ruchu drogowego. Jeszcze tylko zdjęcie. I jest upragniona karta rowerowa.
            Serdecznie gratulujemy i życzymy bezpiecznej drogi.

            Marysia Kostecka

          • Europejski Quiz Finansowy

          • W dniach 12-13 czerwca 2018r. Warszawski Instytut Bankowości gościł w Warszawie 32 laureatów wojewódzkich finału krajowego Europejskiego Quizu Finansowego organizowanego we współpracy ze Związkiem Banków Polskich i Europejską Federacją Bankową. Laureatami województwa lubuskiego zostali: Natalia Kowaleczko-KrupaMateusz Płotnicki, uczniowie klasy IIe. Study Tour zainicjowało uroczyste spotkanie z organizatorami i zaproszonymi gośćmi towarzyszące konferencji „Horyzonty Bankowości”. Prezes Związku Banków Polskich oraz Krzysztof Kokot, Prezes Warszawskiego Instytutu Bankowości wręczyli wyróżnienia dla laureatów i nauczycieli - koordynatorów szkolnych konkursu. Zaproszeni goście podkreślali zarówno wagę sukcesu na arenie europejskiej, jak i znaczenie zdobytej wiedzy przez każdego laureata.  W ramach Study Tour uczniowie mieli zapewnione atrakcje w tym zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik.
            Finał w Brukseli (8 maja) 2018r. wygrali polscy finaliści- Emil Ptak i Paweł Rozbejko ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie. W konkursie wzięło udział łącznie 40.000 uczniów, w tym 8000 w Polsce. Europejski Quiz Finansowy był organizowany w ramach Programu sektorowego Bankowcy dla Edukacji i projektu BAKCYL.”

            Emilia Gnidzienko

          • Kreatywne zabawy w klasie 1a

          •  

            Gdzie i czym można malować? Klasa 1a miała różne pomysły. Na stole, pod stołem, gdzie tylko się da. Próbowaliśmy na różne sposoby. Podczas wykonywania prac plastycznych widoczne było zaangażowanie, samodzielność i kreatywność. Każda praca była źródłem dobrej zabawy i radości.

            Anetta Szopa

             

             

          • Sędzia, oskarżyciel a może obrońca?

          • 15 czerwca 2018 r. klasa 4a odwiedziła Sąd Rejonowy, III Wydział Rodzinny i Nieletnich w Gorzowie Wlkp. Uczniowie zobaczyli jak pracuje sąd, jak przebiega rozprawa oraz wzięli udział w symulacji rozprawy sądowej. Ponadto dowiedzieli się z jakich przyczyn mogą trafić na salę rozpraw w sądzie rodzinnym. Była to ciekawa "lekcja życia".

          • Dzień Pustej Klasy

          •  

             

            15 czerwca w gabinetach klas pierwszych zapanowała pustka. Wszystkie klasy obchodziły międzynarodowe święto edukacji na świeżym powietrzu. Dzieci miały do wykonania różne zadania pobudzające wyobraźnię. Twórczo i z wielką ekscytacją wypełniały powierzone im zadania. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem rysowali po asfalcie kredą trzymaną gołą stopą, tworzyli mandale z darów natury, stemplowali liście przy użyciu kolorowych pasteli olejnych, a także tropili rośliny
            i zwierzęta w parku. Na pewno ten wyjątkowy dzień pełen emocji i dobrej zabawy powtórzymy w przyszłym roku.

            Marzanna Jankowska, Anetta Szopa, Karolina Wyszowska

          • Konkurs - Najlepsza Gazetka Szkolna

          • We wtorek, 12.06.2018 roku delegacja naszej gazetki w składzie: Amelia, Angelika, Ada, Maja, Hania oraz pani Elżbieta Maszkowska poszła na podsumowanie XIII Konkursu na Najlepszą Gazetkę Szkolną w województwie lubuskim.

            Finał konkursu rozpoczął się o godzinie 13.00 w czytelni Biblioteki Pedagogicznej, która mieści się przy ulicy Łokietka 20 a w Gorzowie Wielkopolskim. Po wejściu do sali przywitały nas pracujące tam panie i organizatorzy konkursu. Zajęłyśmy miejsca i oczekiwałyśmy na rozpoczęcie.

            W tym czasie docierały kolejne redakcje z różnych miast i miasteczek z naszego województwa. Większość z nich miała gazetki w formie papierowej, więc my wyróżniałyśmy się z naszą elektroniczną Ikropką na blogu. Gdy już wszyscy dotarli można było zacząć. Najpierw przemówiła pani dyrektor biblioteki, a potem pani Hanna Ciepiela, organizator i pomysłodawczyni konkursu.

            Po przemowach głos zajęli młodzi redaktorzy gazetek szkolnych. Czytali oni humorystyczne artykuły ze swoich gazetek. Wszystkie teksty były naprawdę ciekawe i dobrze napisane. Autorzy takich prac jak "Ciekawostki o Japonii" czy "Z pamiętnika małej Mi" zostali nagrodzeni oklaskami i można było przejść do właściwej części.

            W konkursie wzięło udział 28 gazetek z lubuskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Wyróżniono osiem gazetek i nagrodzono również osiem redakcji.
            Nasza Ikropka. otrzymała wyróżnienie. Odebrałyśmy też nagrody książkowe oraz dyplom i dumnez naszej całorocznej pracy wróciłyśmy na miejsce.
            Takie wyróżnienie jest naprawdę ważne dla nas. Przez cały rok intensywnie pracowałyśmy na nasz wspólny sukces. Dziękujemy, że czytacie nasze posty i że wpieracie nasze redaktorskie działania. Mamy nadzieję, że posty były ciekawe, różnorodne i każdy odnalazł coś dla siebie. Po raz ostatni żegnamy się z Wami, bo to jest zakończenie i jednocześnie podsumowanie naszej blogowej pracy. Jeszcze jedno słowo ode mnie - redaktor naczelnej. Ja, Amelia dziękuję, że mogłam zostać naczelną, była to przyjemność i wielka przygoda. Dziękujemy naszej wspaniałej pani polonistce, pani Elżbiecie Maszkowskiej za to, że pomagała nam w kryzysach i motywowała nas do dalszej pracy, która tak pięknie zaowocowała. Także wszystkie mówimy wielkie, wspólne DZIĘKUJEMY. Po raz ostatni, trzymajcie się cieplutko!

            Najlepsza redakcja Ikropki

          • „10-latek w ruchu drogowym"

          • 12 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbył się turniej „10-latek w ruchu drogowym” organizowany przez WORD w Gorzowie Wlkp. Drużyna w składzie: Zofia Korzeń, Martyna Sowińska, Wojciech Roszak i Wojciech Jacewicz zajęła II miejsce. Uczniowie mieli za zadanie przejechać bezbłędnie miasteczko ruchu drogowego w Parku Kopernika, rozwiązać test składający się z 30 pytań i rozwiązać zadanie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Gratulujemy wyniku.

          • "Rowerowy zawrót głowy"

          • W ubiegłym roku miało miejsce 32760 wypadków drogowych, w których zginęło 2831 osób a 639466 zostało rannych. Aby zmienić ten tragiczny obraz uczniowie klas czwartych, w ramach podsumowania zajeć techniki z zakresu przepisów ruchu drogowego a tym samym zdobycia uprawnień do jazdy rowerem czyli wymarzonej karty rowerowej, uczestniczyli w konkursie "Rowerowy zawrót głowy". Pod czujnym okiem st. post. Katarzyny Węgrzyn z Miejskiej Komendy Policji mieli możliwość sprawdzenia wiedzy z przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności jazdy na rowerze, a dzięki pomocy uczennicy Michaliny Krasowskiej z klasy 3d (ratownika ZHP), sprawdzić podstawowe umiejętności udzielenia pierwszej pomocy. Uczniowie klas przygotowali plakat i piosenkę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
            Dzięki wsparciu Rady Rodziców, wspólna zabawa zakończyła się wręczeniem upominków zwiększających bezpieczeństwo na drogach.

            PAMIĘTAJ!   "BĄDŹ OSTROŻNY - ŻYCIE MASZ TYLKO JEDNO"

          • Zebranie dla nowo przyjętych uczniów

          • UWAGA !!!
             
            Zebranie z rodzicami nowo przyjętych uczniów klas I, IV i VII

            na rok szkolny 2018/2019

            odbędzie się 7 czerwca 2018 r. o godz. 17.00
            w dużej sali gimnastycznej.

               
            Po zebraniu planowane jest spotkanie z wychowawcami poszczególnych klas.