Sylwia Pawlak, Ewelina Zychowicz
Aktualności
Zbiórka
Andrzejki w klasach 1-3
- 19
Andrzejki w świetlicy
- 2
Emilia Gnidzienko, Agata Wota
„Każdy Święty chodzi uśmiechnięty”
W naszej szkole odbył się konkurs o tematyce religijnej: „Wybrana Święta/Wybrany Święty”. Do udziału w konkursie byli zaproszeni uczniowie kl. I-VIII.
Prace uczestników można obejrzeć na wystawie szkolnej i ucieszyć się faktem, że każdy z nas może zostać świętym… A czyż świętość nie zaczyna się od prostego uśmiechu, którym możemy obdarowywać się w szkole?
Wyniki konkursu:
Kategoria kl. I-III
I miejsce – Natalia Jasińska 2c
II miejsce – Antoni Grygiel 1a, Michał Kozikowski 3c
III miejsce – Tymon Banaś 1c
Kategoria kl. IV- VIII
I miejsce – Kinga Caban 4c, Helena Puścizna kl. 7c
II miejsce – Karolina Listowska kl. 5a, Klara Dotka kl. 7c
III miejsce – Maria Goleń 5c, Polina Chilewska 4b
Wyróżnienia:
Antoni Pawłowski 4c, Jakub Dotka 4c, Kira Lysechko 2b, Piotr Chodowicz 1b, Anna Sielewicz 1b, Barbara Mądra 1a, Igor Kozłowski 1b, Martyna Szymańska 3c, Hanna Ptaszkiewicz 2c, Natalia Głos 2a, Joanna Goleń 2a.
Nagroda dla wszystkich uczestników konkursu.
Wszystkim bardzo dziękujemy, serdecznie gratulujemy i życzymy opieki Świętych uśmiechniętych .
s. Anna Pajor
Ogłoszenie o Zbiórce Świątecznej dla Seniorów
Drodzy Rodzice, Uczniowie.
Święta Bożego Narodzenia to czas radości, ciepła i dzielenia się z innymi. W tym roku chcemy przyłączyć się do zbiórki, prowadzonej przez Grupę Razem Możemy Więcej, na rzecz Seniorów z Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim. Pragniemy by osoby starsze poczuły magię świąt i wsparcie naszej społeczności.
Zapraszamy Was do wzięcia udziału w zbiórce. Informacje o potrzebnych rzeczach można znaleźć na plakacie. Dary można przynosić do gabinetu 102 i 105.
Chcemy, aby każdy z nich poczuł, że ktoś o nich pamięta i że nie są sami.
Niech te święta będą piękne i pełne ciepła – zarówno dla obdarowywanych, jak i dla darczyńców.
Dziękujemy za Wasze wsparcie i otwarte serca! 🎄 🎄
Organizatorzy z ramienia szkoły:
Karolina Panocka
Małgorzata Kucińska
Dzień Misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia to wyjątkowe święto, które przypada na 25 listopada. Pluszowy miś to nieodłączny element dzieciństwa, ukochana zabawka, powiernik dziecięcych marzeń i trosk, towarzysz wielu dziecięcych przygód. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Niesłabnąca popularność misiów nie dziwi chyba nikogo – w końcu każdy z nas miał w dzieciństwie pluszowego przyjaciela, pomagającego przetrwać ciężkie chwile.
Dlaczego pluszaki są tak ważne w rozwoju dziecka?
-
uczą odpowiedzialności i troski,
-
pomagają przełamać lęki u dziecka,
-
wspierają budowanie relacji międzyludzkich,
-
pobudzają wyobraźnię, a ich przytulanie działa uspokajająco.
5-
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Agata Wota
Emilia Gnidzienko
Wyjątkowe spotkanie
Dzisiaj uczniowie klas VIII wzięli udział w wyjątkowym spotkaniu. Do naszej szkoły przybyli przedstawiciele gorzowskiego oddziału Związku Sybiraków w składzie: Pani Maria Dratwińska, Pani Jadwiga Ostrowska i Pan Wiesław Szlachciuk. Nasi goście, to osoby, które były zesłane na Syberię w różnych okresach czasu i w czasie rozmowy z uczniami podzieliły się swoimi przeżyciami z pobytu na tej „nieludzkiej ziemi”. Wielki podziw naszej młodzieży wzbudził Pan Wiesław Szlachciuk, który nie tylko opowiadał, ale i pięknie ilustrował swoje wspomnienia. Spotkanie zrobiło ogromne wrażenie na uczniach, którzy swoim zachowaniem i zainteresowaniem okazali szacunek naszym gościom. Myślę, że pozostanie na długo w ich pamięci.
Jolanta Stępkowska
Debata o patriotyzmie
Śmierć ostatniego polskiego króla z dynastii Piastów, najsłynniejsze zwycięstwo flotyI Rzeczypospolitej pod Oliwą, pierwsza odsiecz Wiednia, upadek powstania kościuszkowskiego, wybuch powstania listopadowego, odzyskanie przez Polskę niepodległości. Co łączy te wydarzenia? Wszystkie miały miejsce w listopadzie. Łączy je jeszcze jeden zwrot „miłujący Ojczyznę”, czyli patriota. Bohaterowie wymienionych wyżej wydarzeń zasługują na to zaszczytne miano. A kim dzisiaj jest patriota? Czy warto nim być? Na m.in. takie pytania odpowiadali uczniowie klas VII i VIII biorący udział w debacie, która odbyła się w naszej szkole 14 listopada. Każdą klasę reprezentowało dwoje uczniów, którzy rozmawiali o tym czym jest współczesny patriotyzm, jakie zachowania możemy określić jako przejaw współczesnego patriotyzmu, a jakich zachowań należy unikać czy wręcz przeciwstawiać się nim. Naszą debatę zaszczycili swoją obecnością Pani Krystyna Woźniak poetka od 2012 roku mieszkającaw Gorzowie Wlkp., wielokrotnie nagradzana autorka licznych książek poetyckich oraz Pan Czesław Ganda muzyk, kompozytor, reżyser i wielki społecznik, którzy przybliżyli uczniom swoją wizję współczesnego patriotyzmu. Debatę prowadziła niezawodna jak zawsze Pani Beata Szabat, a udział w niej brały jeszcze Panie Agnieszka Wroniak, Joanna Dera, Emilia Gnidzienko oraz niżej podpisana. Debata była bardzo ciekawa i pouczająca, a wszyscy jej uczestnicy mocno zaangażowani. Warto jeszcze dodać, że gabinet, w którym odbywała się debata, zdobiły liczne lapbooki przygotowane przez naszych uczniów.
Jolanta Stępkowska
4
Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Kolorowa Jesień"
Z ogromną przyjemnością ogłaszam wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Kolorowa Jesień". Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej o tematyce jesiennej. Konkurs miał na celu:
- rozwijanie kreatywności, wyobraźni i kreatywności dzieci oraz wrażliwości estetycznej,
- propagowanie wśród dzieci różnych technik plastycznych,
- uwrażliwienie dzieci na piękno barw jesiennego krajobrazu,
- rozwijanie zainteresowań plastycznych.
I MIEJSCE:
Marcelina Dębska 1a
Joanna Koper 1d
II MIEJSCE:
Kornelia Lebiecka 1b
Michał Jewsiewicki 1a
III MIEJSCE:
Antonina Konstantynów 1b
Olga Trafny 1d
WYRÓŻNIENIA:
Antoni Grygiel 1a
Amelia Hałuja 1a
Marcel Łocha 1a
Barbara Mądra 1a
Martyna Ziętek 1a
Eliza Bieniarz 1b
Igor Kozłowski 1b
Arina Sukharenko 1b
Tymon Banaś 1c
Marcin Pawlak 1d
Oleksandr Yurchenko 1d
Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac gratuluję!
Karolina Panocka
/organizator konkursu/1
Wyniki Szkolnego Konkursu Poetyckiego
„Spośród słów używanych nieczęsto,
tłumnie dzisiaj na place wybiegło
słowo piękne, jak honor i męstwo,
słowo, które brzmi – niepodległość”.„Niepodległość” - Marcin Wolski
Zadanie konkursowe polegało na samodzielnym ułożeniu wiersza o tematyce patriotycznej.
W kategorii klas młodszych:
I miejsce zajęła Marcelina Dębska z klasy 1a, wiersz pt. „Hołd bohaterom”;
II miejsce zajęła Martyna Ziętek z klasy 1a, wiersz pt. „11 listopada, Święto Niepodległości;
III miejsce zajęła Kira Lysechko z klasy 2b, wiersz pt. „Polsko, Jesteś!”
Wyróżnienie zdobył Antoni Grygiel z klasy 1a, wiersz pt. „Oczami młodego patrioty”
W kategorii klas starszych:
I miejsce ex aequo zajęły:
-
Klara Dotka z klasy 7c, wiersz pt. „Niepodległość”;
-
Julia Wocal z klasy 8b, wiersz pt. „Cztery lata”;
II miejsce zajęła Kinga Caban z klasy 4c, wiersz pt. „11 listopada”;
III miejsce zajęła Celina Wołczecka z klasy 4c, wiersz pt. „Krocząc po historii”.
Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, a zwycięskie wiersze zostały odczytane podczas apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości i zaprezentowane w holu szkoły.
Gratuluję i zachęcam do udziału w kolejnych konkursach.
Alicja Witkowska
/Organizator Konkursu/-
„Niepodległość – znaczy WOLNOŚĆ”
„Niepodległość – znaczy wolność”, to słowa piosenki, które wybrzmiały podczas uroczystego apelu zorganizowanego z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Pod kierunkiem pani Alicji Witkowskiej, uczniowie klasy 1 a przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony trudnemu rozdziałowi w historii naszej Ojczyzny - zaborom. Przy niepokojącej muzyce, czarne kruki symbolizujące zaborców: Austrię, Rosję i Prusy, uwięziły w klatce pięknego białego orła, który był symbolem Polski. Dzieci zaśpiewały przejmującą w swej wymowie piosenkę pt. ”Uwięziony ptak nie śpiewa”. Widzom towarzyszył chwilowy smutek, ale przecież „Polak – patriota, tak łatwo się nie poddaje!”. Ku pokrzepieniu serc, po chwili, zaśpiewano „Rotę”, a gdy zabrzmiała melodia „Pierwszej brygady” i pojawił się Marszałek Józef Piłsudski, wszyscy wiedzieli, że wkrótce czarne kruki zostaną przegonione, a biały orzeł rozpostarłszy swe śnieżnobiałe skrzydła, znów poszybuje nad wolną Polską. Tak się też stało i zaraz mali artyści zaśpiewali piękną piosenkę pt. „Co to jest niepodległość?” Odtąd wiedzieli, że: „Niepodległość to wolność, polski dom i polska szkoła”. Następnie, z radością w sercach wszystkie klasy wspólnie zaśpiewały „Jeszcze Polska nie zginęła”, a słowa całego hymnu narodowego wybrzmiały naprawdę pięknie!
Pani zademonstrowała inne symbole narodowe - godło i flagę. Wyjaśniła też, co oznaczają ich kolory. Na koniec, wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę pt. „Jest takie miejsce – Polska”, której słowa wychwalały piękno naszej Ojczyzny. Podczas śpiewu dzieci prezentowały samodzielnie przygotowane biało-czerwone serduszka, flagi i kwiaty.
Uczennice z klasy 4c odczytały też wiersze, które zwyciężyły w Szkolnym Konkursie Poetyckim, a chętne dzieci pozowały do zdjęć w patriotycznej fotobudce.
Ten dzień był niezwykle uroczysty i pełen patriotycznych przeżyć.
Alicja Witkowska
28
11 listopada - Święto Niepodległości
Alicja Witkowska
Udział SP 2 w XIII Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Ks. Witolda Andrzejewskiego
Dnia 6 listopada, kolejny raz, nasza szkoła wzięła udział w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Ks. Witolda Andrzejewskiego, który został zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wielkopolskim.
Uroczystość odbyła się w kościele pw. Chrystusa Króla. W 106 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, wspólnie odśpiewano między innymi „Rotę”, „Przybyli ułani”, czy „Legiony”. Nasz szkolny zespół wokalny wykonał pieśń „Szary mundur.
Katarzyna Wichowska – nauczyciel muzyki
2
106. rocznica odzyskania niepodległości
Wyniki Konkursu „NAJWESELSZA DYNIA – POSTAĆ Z BAJKI”
31 października w naszej szkole obchodzony był Dzień Dyni. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach podczas, których poznali bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Kolorem przewodnim był oczywiście pomarańczowy i w te barwy przyszliśmy ubrani. Dynia królowała nie tylko na szkolnych korytarzach, ale również na lekcjach. Były zabawy ruchowe, muzyczne, taneczne, quizy, filmy, a wszystko z dynią w tle.
W szkole odbyło się również szukanie ukrytych papierowych dyń. Znaleziona dyna została wymieniona na drobną, słodką niespodziankę.
Z tej okazji odbył się również konkurs na „NAJWESELSZĄ DYNIĘ – POSTAĆ Z BAJKI”. Pochwały i gratulacje należą się wszystkim biorącym udział w konkursie. Okazuje się, że Wasza kreatywność nie zna granic. Wszystkie dynie były piękne, ciekawe, pomysłowe i jedyne w swoim rodzaju. Pięknie zdobiły szkolny korytarz, a podziwiający nie mogli wyjść z zachwytu. Dynia przysporzyła nam wiele radości i miłych wrażeń. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie.
Wyniki Konkursu „NAJWESELSZA DYNIA – POSTAĆ Z BAJKI”
Decyzją komisji:
I miejsce zajęła dynia dostarczona przez Natalkę z klasy 2 c
II miejsce dynia dostarczona przez Antka z klasy 1 a
III miejsce dynia dostarczona przez Marcela z klasy 1 a
Wyróżnienia:
Dynia dostarczona przez Kingę z klasy 4 c
Dynia dostarczona przez Artura z klasy 2 a
Dynia dostarczona przez Maję z klasy 1 d
Dynia dostarczona przez Nelę z klasy 4 c
Wykonawcy wszystkich nagrodzonych dyni otrzymają dyplomy i nagrody.
Każde dziecko uczestniczące w konkursie otrzyma drobny słodki upominek.
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM
Ewelina Zychowicz
17
Berlin w Halloween
Dnia 31 października 2024 roku wybraliśmy się na arcyciekawą wycieczkę do Berlina. W jej trakcie zobaczyliśmy najciekawsze miejsca związane z historią miasta – Mur Berliński – historia zimnej wojny, berlińską dzielnicę parlamentarną z Reichstagiem , a przede wszystkim Muzeum Techniki, w którym mogliśmy sprawdzić prawa fizyki, zobaczyć, jak działa prąd, jak wyglądał i powstawał komputer oraz telefon komórkowy. Pociągi - lokomotywy też nie są dla nas już żadna tajemnicą.
Już planujemy kolejny wyjazd do stolicy Niemiec – Berlina!
Anna Aranowska - Pieczarka, Beata Krzyżanowska, Monika Małecka, Marta Terechowicz
8
Podsumowanie XIII Turnieju Piłki Ręcznej Dzieci „Miś” im. Ryszarda Straszyńskiego
20.10.2024 r. został rozegrany w hali sportowej SP 20 w Gorzowie Wielkopolskim XIII Turniej Piłki Ręcznej Dzieci „Miś” im. Ryszarda Straszyńskiego.
Rozegrano 25 meczów w czterech kategoriach wiekowych.
I. Dziewczęta rozegrały między sobą trzy mecze.
II. Klasy 4 (zespoły mieszane) mecz i rewanż
III. W kategorii chłopców (kl. 5 i 6)
1. miejsce – TS Zew Świebodzin
2. miejsce – UKS Miś Gorzów Wlkp.
3. miejsce – UMKS Szczecin Dąbie
4. miejsce – SP Przytoczna
5. miejsce – SP-16 Szczecin
IV. W kategorii młodzik (kl.7 i 8)
1. miejsce - UMKS Szczeci Dąbie I
2. miejsce - UKS Miś Gorzów Wlkp.
3. miejsce - UKS Nukleon Kostrzyn
4. miejsce - SP Przytoczna
5. miejsce - UMKS Szczecin Dąbie II
Serdecznie dziękujemy zawodnikom, trenerom, stolikowi sędziowskiemu, obsłudze medycznej oraz niezawodnym kibicom.
Szczególne podziękowania kierujemy do naszych rodziców za przygotowanie poczęstunku oraz niesamowitej obsługi bufetu.
Dziękujemy również Michałowi Olejniczakowi za przekazane nagrody i liczymy, że w przyszłym roku uda nam się spotkać na kolejnej edycji Misiowego Turnieju.
Do zobaczenia za rok, na kolejnym XIV turnieju.
Zajrzyj tu: <<< grupa na Fb <<<
<<< strona internetowa UKS "Miś"
38
Wycieczka do Mniszek
Dnia 21.10.24 r. dzieci z klasy 2 a i 2 b, odbyły wycieczkę do Muzeum Zawodów Zaginionych w Mniszkach. To wyjątkowe miejsce, które pozwala przenieść się w przeszłość i poznać zapomniane już zawody, które kiedyś były potrzebne w życiu codziennym.
Muzeum jest interaktywną placówką, gdzie na własne oczy można zobaczyć, jak wyglądała praca rzemieślników sprzed lat. Podczas wizyty uczniowie poznali między innymi tajniki pracy kowala, garncarza, bednarza, tkacza i szewca. Wystawy były pełne autentycznych narzędzi i przedmiotów codziennego użytku, co pozwoliło lepiej zrozumieć realia dawnych czasów.
Dzieci miały również możliwość samodzielnego udziału w warsztatach rzemieślniczych, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w jednym z dawnych zawodów. Największą atrakcją okazały się warsztaty wikliniarskie, podczas których tworzyły wiklinowe wozy.
Wycieczka do Muzeum Zawodów Zaginionych była niezwykle interesująca i pouczająca. Dzięki niej uczniowie zyskali lepsze zrozumienie historii i trudów pracy dawnych rzemieślników.
Marzanna Jankowska, Anetta Szopa
16
Wyróżnienie
Uczennice naszej szkoły w składzie Martyna Sadzyńska, Julia Łukjan, Zuzanna Kosecka, Lena Podsiadły wzięły udział w międzyszkolnym konkursie plastyczno – historycznym pt. „Pamięć i przestroga – 85. Rocznica wybuchu II wojny światowej”, który został zorganizowany przez KSP im. św . Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp. Wyróżnienie otrzymała Martyna Sadzyńska.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wkład swojej artystycznej pracy.
Katarzyna Wichowska
Archiwum Aktualności