"Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno.
We wtorek, 13.03. 2018 r., klasa 1 c wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Muzeum Lubuskie im J. Dekerta pt. „Wielkanocny stół dawniej i dziś”.
Dzieci poznały tradycje i zwyczaje świąteczne, które obowiązywały w przeszłości, a niektóre przetrwały do dziś. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak kiedyś farbowano jajka naturalnymi składnikami, jakimi technikami je ozdabiano, po co robiono palmę i dlaczego oblewano się wodą. Po części teoretycznej, nadszedł czas na praktykę, czyli własnoręcznie wykonane kurczaczki w koszyczkach i mnóstwo dobrej zabawy.
Karolina Wyszowska






