Uczniowie klasy 1a uczą się programowania za pomocą małego, ale bardzo inteligentnego robota. Stosując kolorowe kody, dzieci programują zadania, które wykonuje Ozobot.
Uczniowie klasy 1a uczą się programowania za pomocą małego, ale bardzo inteligentnego robota. Stosując kolorowe kody, dzieci programują zadania, które wykonuje Ozobot.
Drodzy rodzice i uczniowie, oto wyniki konkursu plastycznego
"Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna"
W kategorii klas 1 Szkoły Podstawowej:
I miejsce - Antonina Palana
II miejsce - Lucyna Jazdowska
III miejsce - Zuzia Niewiarowska
Wyróżnienie - Gabrysia Szydłowska
W kategorii klas 4 Szkoły Podstawowej:
I miejsce - Ewa Figura, Marysia Kostecka
II miejsce - Zofia Korzeń, Wojciech Roszak
III miejsce - Jakub Krawczyk, Magdalena Matuszek
Wyróżnienia - Amelia Salech, Kuba Rogoda, Kornelia Nowicka, Martyna Sowińska, Wojciech Jacewicz, Franciszek Krasowski
W kategorii klas 7 Szkoły Podstawowej:
I miejsce - Martin Telec, Palina Krokh
II miejsce - Joanna Łebkowska
III miejsce - Wiktoria Oziewicz
W kategorii klas 2 i 3 Gimnazjum:
I miejsce - Angelika Kaniowska
II miejsce - Alicja Piefka
III miejsce - Zofia Ambrożewicz, Martyna Wieczorkiewicz
Wyróżnienie - Dawid Borowski
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękuję za udział a nagrodzonym gratuluję.
Katarzyna Wichowska
Kinezjologiczna zabawa dydaktyczna według metody Doroty Dziamskiej
Na zajęciach w klasie 1 a i 1 b uczniowie pracowali według metody Edukacja przez ruch. Celem zadań było m.in. aktywizowanie pamięci długotrwałej.
Rytm towarzyszący ćwiczeniom ułatwiał wykonywanie czynności, zwiększał ogólną koordynację ruchową. Zabawy przy muzyce dostarczyły dzieciom wiele radości, a przy tym doskonaliły spostrzeganie i słuch. Efektem końcowym był zając.
Anetta Szopa
Dzień Czytania Tolkiena, przypadający na 25 marca, obchodzony jest od 2003 roku w wielu krajach na świecie, w tym także w Polsce. Data ta jest wielkim świętem w Śródziemiu – tego dnia bowiem przypada rocznica Upadku Saurona , zakończenia Wojny o Pierścień i uwolnienia Śródziemia od mrocznych sił...
W ramach jego obchodów uczennica klasy 3e, Marta Szyszko, odczytała podczas audycji w radiowęźle fragment "Hobbita", abyśmy wszyscy mogli poczuć choć namiastkę magii stworzonej przez Tolkiena. Chętni skosztowali lembasa- elfickiego chleba, który upiekły uczennice klasy 3a Marysia Grusza i Ada Grochowska. Znawcy i pasjonaci lektury zagrali w grę planszową i zmierzyli się z krótkim quizem. Najlepszą znajomością losów Bilbo Bagginsa wykazała się Magdalena Strawa z klasy 3e. Gratulujemy i zachęcamy do czytania...
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zmierzyli się z konkursami - matematycznym oraz polonistycznym. IV LO w Gorzowie Wielkopolskim przygotowało dla nas różne konkurencje, z którymi, jak się okazało, gimnazjaliści SP 2 nie mieli większych problemów.
W konkursie "Licz się ze słowami" reprezentowała nas pięcioosobowa drużyna: Maja Grodzka, Zuzanna Karczmarska, Kalina Pieciul, Kamil Tomasik, Kamil Tracz. Natomiast z matematyką, w konkursie "Policz się z matematyką", zmierzyli się: Weronika Cieśliczka, Michał Grzyb, Natalia Koryluk, Paweł Łastowiecki, Dominik Olszta.
Po ciężkiej walce drużyn z kilkunastu gorzowskich szkół, jury ogłosiło wyniki. Wybitni uczniowie języka polskiego z SP 2 zajęli II miejsce! W konkursie "Policz się z matematyką" również wywalczyliśmy II miejsce na podium.
Ponadto dwoje uczniów z naszej szkoły zdobyło tytuł laureata! Byli to Zuzanna Karczmarska, która zajęła II miejsce oraz Dominik Olszta, który wywalczył I miejsce, otrzymując przy tym nagrodę specjalną.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Maja Grodzka
Maja Świerczyńska z klasy 2a uzyskała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Żołnierze Wykleci – Bohaterowie Niezłomni”. Maja napisała esej pt.: „Niezłomna dziewczyna”, praca była poświęcona Danucie Siedzikównie „Ince” – bohaterskiej dziewczynie, uznanej Żołnierzem Niezłomnym, sanitariuszce w V Wileńskiej Brygadzie Armii Krajowej. „Inkę” niesprawiedliwie oskarżoną, zamordowano w Gdańsku w 1946 roku. W trakcie brutalnego śledztwa nie ugięła się, nikogo z kolegów nie wydała, pozostawiła słowa: „Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba”. Praca Mai Świerczyńskiej została wyróżniona jako jedyna w tej kategorii w regionie! Gratulujemy wiedzy historycznej i umiejętności literackich!
Joanna Golec
Wiosna to przepiękna pora roku. To czas, kiedy natura budzi się do życia. Świat z dnia na dzień staje się jeszcze piękniejszy i bardziej kolorowy. 21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Uczniowie klas pierwszych, w radosnych nastrojach, świętowali nadejście tak długo wyczekiwanej pory roku. Dzieci zaprezentowały swoje kolorowe wiosenne przebrania oraz nakrycia głowy. Rywalizowały w wiosennych konkursach zorganizowanych na dużej sali gimnastycznej oraz przeganiały zimę i witały wiosnę na świeżym powietrzu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Anetta Szopa, Karolina Wyszowska
Pierwszy dzień wiosny przywitał nas chłodem, ale znaleźliśmy na to sposób. W szkolnej bibliotece odbyło się głośne "Czytanie na polanie".
Uczniom klasy 4b najbardziej przypadły do gustu zabawne przygody ulubieńca czytelników Grega Heffleya, bohatera książki "Dziennik Cwaniaczka". 21. marca to także Światowy Dzień Poezji, który skłania do refleksji podobnie, jak wiosna. Nie mogło zatem zabraknąć wierszy i rymowanych zagadek o tematyce wiosennej spod pióra polskich poetów. Przy okazji powtórzyliśmy podstawowe terminy literackie. Atmosfera pikniku, zdrowe przekąski i odgłosy przyrody w tle pozwoliły nam poczuć, że nareszcie pożegnaliśmy zimę...
Matematyka i Fizyka w Robotyce - pod takim hasłem w Klubie Młodego Wynalazcy w Stanowicach koło Bogdańca uczniowie klasy II E na zaproszenie Kuratorium Oświaty, uczyli się programowania robotów. Wszystko w ramach wojewódzkich obchodów Dnia Nowych Technologii w Edukacji. Interesujące pokazy i warsztaty zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Był to kolejny wyjazd klasy do Stanowic. Polecamy!!
Zobacz na TVP 3 - film z zajęć z robotyki.
Dorota Zguczyńska
Dziewczęta z naszej szkoły trenowane przez Panią Beatę Krzyżanowską, po raz kolejny sięgnęły po złoto w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży w Piłce Ręcznej Dziewcząt.
W dniu 15.03.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 21 zostały rozegrane finały Mistrzostwa Gorzowa w piłce ręcznej dziewcząt.
Nasze piłkarki ręczne nie miały sobie równych i zasłużenie wygrały wszystkie mecze w zaciętej walce zdobywając I miejsce i puchar GSM.
Naszą szkołę reprezentowały:
Paulina Błaszczyńska
Klaudia Żłobińska
Gabriela Cymer
Kornelia Bury
Katarzyna Korzeniowska
Martyna Mania
Weronika Kołodziej
Martyna Bortnowska
Natalia Baranowska
Julia Grams
Agata Brodzińska
Angelika Kaniowska
Liwia Żłobińska
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów..
W piątek, 16 marca uczniowie klasy II E odwiedzili Zakład Dietetyki w Gorzowskim AWF-ie gdzie wzięli udział w wykładzie: Żywienie młodzieży - Jak usprawnić pracę mózgu? Wykład prowadziła dr inż. Kinga Mruczyk.
Po wykładzie odbyły się zajęcia labolatoryjne:
Dorota Zguczyńska
Powered by aSc EduPage