Dnia 2 lutego odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie odgadywali zagadki słowne, sprawdzajace znajomość bohaterów baśni. Na podstawie wylosowanych z koszyka przedmiotów podawali tytuły znanych już bajek, najczęściej czytanych jeszcze przez rodziców. Uczennice klasy 4B wprowadziły swoich młodszych kolegów w świat książek krótką inscenizacją. Przyszli czytelnicy w humorystyczny sposób dowiedzieli się, jak należy postępować z książkami, nie tylko z wypożyczalni.
Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do swoich pierwszych, samodzielnych lektur.
Agnieszka Zatylna











