8 marca 2022 r. byliśmy w Muzeum Lubuskim. Tam pani dobrała nas w grupy i rozdała karty z pytaniami, kartkę i długopis. Na kartach były pytania dotyczące eksponatów. Musieliśmy znaleźć eksponat, o którym była zagadka. Za rozwiązanie jednej zagadki dostawaliśmy kopertę. Kopert było szesnaście. Kiedy mieliśmy już wszystkie koperty, pani zaprowadziła nas do sali, gdzie był obraz „Białej Damy”. Kiedy otworzyliśmy wszystkie koperty, ukazały nam się puzzle. Z puzzli utworzyliśmy obraz Białej Damy. Na koniec dostaliśmy kopię obrazu Białej damy z maseczką.
Maria Goleń, klasa 2 a
Dzisiaj poszliśmy do Muzeum Lubuskiego na zajęcia „Śladami Białej Damy”. Pani podzieliła nas na pięć grup: żółtą, fioletową, czerwoną, niebieską i zieloną. W muzeum było bardzo dużo zagadek do rozwiązania. Pani opowiadała nam o życiu Białej Damy. Na zajęciach było ciekawie. Dowiedzieliśmy się o życiu w dawnych czasach.
Paweł Libelt, klasa 2 a
Podczas lekcji z całą klasą poszliśmy do Muzeum Lubuskiego przy ul. Warszawskiej. Odbyły się tam warsztaty „Śladami Białej Damy”. Razem z panią prowadzącą zajęcia poszukiwaliśmy różnych eksponatów. Widziałam obraz Białej Damy, kotka, który towarzyszył dzieciom podczas snu. Dowiedziałam się też, jak miał na imię właściciel willi. Bardzo mi się podobało.
Hanna Kaczmarczyk, klasa 2 a