Aktualności
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu
Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu – warsztaty on-line
22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych. Wiodącym tematem tegorocznej 50. edycji tego święta będą działania na rzecz ochrony klimatu, w szczególności zaakcentowanie wyzwań związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi.
W tym roku wspólnie z Bankiem Ochrony Środowiska oraz Fundacją BOŚ, a także przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, organizujemy warsztaty on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”. Wydarzenie to zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Aleksandra Duszka-Sondej
Wieści z Australii
Wieści z Australii - pomogliśmy Anwen wrócić na wolność
Koala Anwen, którą w lutym zaadoptowała nasza szkoła, odzyskała zdrowie. Jej opiekunowie z Port Macquarie Koala Hospital wypuścili ją na wolność 3 kwietnia. Tą wspaniałą wiadomość dostałam mailem od przedstawicieli Port Macquarie Koala Hospital.
Anwen była jedną z pierwszych koali, którą przygarnął szpital z Port Macquarie. Anwen mocno ucierpiała na skutek pożarów buszu, które spustoszyły środkowe północne wybrzeże Nowej Południowej Walii i wiele innych części Australii pod koniec 2019 roku. Anwen, która zdaniem lekarzy ma 4-5 lat miała ciężko poparzone łapki, stopy i futro. Przez miesiące siedziała cicho w koszu na oddziale intensywnej terapii. Kiedy zdecydowano, że jej rany zagoiły się na tyle, że nie trzeba już ich opatrywać, została przeniesiona na zewnętrzny dziedziniec rehabilitacyjny. Chociaż była cicha, była aktywna - lubiła poruszać się po swojej zagrodzie i jeść liście eukaliptusa. Dzięki pomocy lekarzy i wolontariuszy Anwen odzyskała zdrowie i została wypuszczona na wolność.
- Chcielibyśmy podziękować za wspaniałe wsparcie udzielone Anwen za pośrednictwem naszego programu Adopt a Wild Koala. Dzięki Wam Anwen otrzymała tak doskonałą opiekę. Celem naszego ośrodka jest ratowanie, rehabilitacja i wypuszczanie koali – jeśli ich zdrowie na to pozwala - z powrotem do ich naturalnego środowiska. Nasze wspólne staranie pozwoliło Anwen wrócić na wolność – napisali w liście do Nas przedstawiciele Port Macquarie Koala Hospital. Mamy też zdjęcia naszego dzielnego misia -)
Cieszmy się Wszyscy, to wspaniała wiadomość. Trzymamy kciuki za pozostałe Koale -)
Aleksandra Duszka-Sondej
Życzenia Świąteczne
Święto Wielkiej Nocy
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie
Minister Edukacji Narodowej podjął decyzję o przedłużeniu terminu ograniczenia funkcjonowania szkół do 26 kwietnia 2020 roku.
Tym samym egzaminy ósmoklasisty zostały przełożone na czerwiec 2020 roku.
Więcej informacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej
Agnieszka Wroniak /p.o. dyrektor szkoły/
Wiosenna przerwa świąteczna
Szanowni Państwo,
Informuję, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.
Więcej informacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej
Agnieszka Wroniak /p.o. dyrektor szkoły/
Dzień Drzwi Otwartych Dyrektora II LO
Zapraszamy uczniów klas 8 i ich rodziców
na czat z dyrektorem Szkoły, Tomaszem Plutą.W związku z odwołaniem Dnia Otwartych Drzwi w naszym liceum, już jutro od godziny 10.00 CZAT z Panem Dyrektorem Tomaszem Plutą czyli
DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI DYREKTORA SZKOŁY!
Zapraszamy do kontaktu ósmoklasistów i ich rodziców! Pan Dyrektor odpowie na wszystkie Wasze pytania!
Dzień Bezdomnych Zwierząt
4 kwietnia obchodzimy Dzień Bezdomnych Zwierząt. Pamiętajmy, że w tym trudnym czasie zwierzęta też potrzebują naszej troski. To doskonała okazja do tego, by zastanowić się, jak każdy z nas może pomóc odmienić ich los
Szacuje się, że na całym świecie jest od 600 milionów do nawet miliarda zwierzaków, które dotąd nie spotkały swojego właściciela. To głównie psy i koty. W Polsce, w schroniskach mieszka ich ponad 100 tysięcy. Wiele zwierzaków czeka na dom, pozostając też pod opieką fundacji i stowarzyszeń. W Polsce obchody Dnia Bezdomnych Zwierząt organizowane są od 1993 r. Ich celem jest uświadomienie nam, że zwierzę to istota żywa, która ma swoje prawa. Jak naszym codziennym zachowaniem możemy pomóc zwierzakom?
- Adoptuj
- Pomagaj lokalnemu schronisku
- Wspieraj finansowo fundacje i stowarzyszenia, które na co dzień opiekują się bezdomnymi zwierzętami
- Pomagaj znaleźć dom np. za pomocą mediów społecznościowych
- Dbaj o własne zwierzaki
- Reaguj, gdy zwierzętom dzieje się krzywda
W lutym tego roku uczniowie naszej szkoły z pomocą rodziców zebrała środki, które pozwoliły nam na adopcję ośmiu koali, będących pod stałą opieką Koala Hospital Port Macquarie. Pieniądze, które nam pozostały po zbiórce na ofiary pożarów w Australii, chcieliśmy przeznaczyć na jedną z fundacji, która opiekuje się bezdomnymi zwierzakami. Planowaliśmy wspólnie z uczniami przekazanie tych środków, podczas wizyty w jednym z takich ośrodków. Ze względu na stan epidemii, tę wyprawę musimy odłożyć w czasie. Niemniej są zwierzaki, które teraz potrzebują naszej pomocy.
Postanowiliśmy, że pozostałe pieniądze przekażemy Stowarzyszeniu „Benek” (https://www.facebook.com/stowarzyszenieBenek), które jest azylem dla zwierząt gospodarskich, szczególnie Koni przeznaczonych na rzeź i wykupionych od handlarzy , zwierząt dzikich i egzotycznych. - w swoje progi przyjmuje zwierzęta niechciane i niepotrzebne, a które tak jak nasi domowi pupile zasługują na szacunek i odrobinę miłości. Sytuacja finansowa stowarzyszenia jest teraz bardzo trudna.
Pamiętajmy o naszych braciach mniejszych…
Aleksandra Duszka - Sondej
Kartka dla MEDYKA!
Nasza szkoła chętnie uczestniczy w różnych wydarzeniach i tym razem nie mogło być inaczej. Włączyliśmy się w Ogólnopolską Akcję Uczniów i Nauczycieli Kartka dla MEDYKA! Chociaż w ten sposób chcemy serdecznie podziękować za ich trud i zaangażowanie w ratowanie ludzkiego życia.
Nauczyciele świetlicy
Uwaga ósmoklasiści!
Ósmoklasisto, przystąp do próbnego egzaminu
w dniach 30 marca - 1 kwietnia 2020 rokuSzczegółowe informacje znajdziesz w:
Komunikat!
Szanowni Państwo!
Minister Edukacji Narodowej podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia zajęć w szkołach do 10 kwietnia 2020 roku. Tym samym po raz kolejny proszę o przestrzeganie procedur oraz działanie zgodnie z akcją #zostanwdomu! Szczegółowe informacje dotyczące organizacji nauki zdalnej pojawią się najbliższym czasie.
Zwracam się z prośbą do rodziców i uczniów o codzienne odbieranie wiadomości w dzienniku elektronicznym.
Agnieszka Wroniak /p. o. dyrektor szkoły/
Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021
NABÓR 2020/2021 - potwierdzenie woli przyjęcia
/dopełnienie formalności/Zobacz więcej o rekrutacji 2020/2021 >>>
Agnieszka Wroniak /p. o. dyrektor szkoły/
Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach
Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało adresy przydatnych stron i portali internetowych zachęcając do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych.
Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe
- Epodreczniki.pl
- Portal wiedzy dla nauczycieli
- Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
- Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
- Portal lektury.gov.pl
- Strona Centrum Nauki Kopernik
- Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
- Strona Krajowego Biura Programu eTwinning
- Serwis Ninateka
- Serwis Muzykoteka Szkolna
- Biblioteka Cyfrowa Polona
- Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
- Serwis Telewizji Polskiej
- Serwis Polskie Radio Dzieciom
Linki do materiałów egzaminu ósmoklasisty:
- informatory zawierające przykładowe zadania z rozwiązaniami
- przykładowe arkusze egzaminacyjne, próbne arkusze egzaminacyjne, filmy informacyjne o egzaminie ósmoklasisty
- dodatkowe zestawy zadań (na stronach OKE): np. link 1, link 2, link 3
- arkusze egzaminacyjne z 2019 r.
Agnieszka Wroniak /p. o. dyrektor szkoły/
Uwaga RODZICE!
Zgodnie z komunikatem wydanym przez Ministra Edukacji Narodowej
zajęcia dydaktyczno-wychowawcze
od 12 marca do 25 marca 2020 roku zostają zawieszone.W dniach 12 i 13 marca zapewniamy dzieciom zajęcia opiekuńcze
w godzinach 6.45 do 16.00Szanowny Rodzicu,
- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcjiw szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczydo 14 dni.
Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowejZUS;
- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Drogi Uczniu,
- pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centrahandlowe);
- przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dniwolnych od nauki;- odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lubrozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
- przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Więcej informacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej >>>
Agnieszka Wroniak /p. o. dyrektor szkoły/
IV Gorzowskie Targi Edukacyjne
TARGI ODBĘDĄ SIĘw dniach 26 i 27 maja 2020 roku
Termin uległ zmianie ze względu na zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej >>>
ZOBACZ:
MALI DLA MAŁYCH
Czy dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej mogą pomagać owadom? Tak, np. na warsztatach twórczych i zarazem recyklingowych w MOS-ie w ramach zajęć „Karuzela”. Powstało tam miasto w mieście: mikrodomy, hotele, schroniska, pensjonaty, a wszystko to z materiałów naturalnych, surowców wtórnych, rzeczy niepotrzebnych - jednym słowem zbudowano przestrzeń ochronną dla owadów . Brawo!
Co musisz wiedzieć o koronawirusie?
Pokaz iluzji w SP 2
Ewelina Zychowicz
XXXVI Lubuski Festiwal Piosenki PRO ARTE
Dnia 4 marca 2020 roku odbyły się Powiatowy Przegląd Lubuskiego Festiwalu Piosenki, który jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE realizowanego w województwie lubuskim.
Uczestnicy zostali przydzieleni do kategorii wiekowej wg kryterium:
- III kategoria wiekowa: od 13 do 15 roku życia (roczniki 2007-2005) - IV kategoria wiekowa: od 16 do 19 roku życia (roczniki 2004-2001).
W konkursie naszą szkołę reprezentował Wojciech Jacewicz, uczeń klasy 6a, który otrzymał wyróżnienie.
Wojtek rywalizował z wokalistami w tych dwóch kategoriach, dlatego szczególnie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Katarzyna Wichowska
Archiwum Aktualności