Młodzieżowy Dom Kultury ogłasza konkurs fotograficzny „Impresje miejskie”
oraz zaprasza na zajęcia fotograficzne w MDK ul. Śląska 20
Pobierz: regulamin konkursu i katę zgłoszenia
Młodzieżowy Dom Kultury ogłasza konkurs fotograficzny „Impresje miejskie”
oraz zaprasza na zajęcia fotograficzne w MDK ul. Śląska 20
Pobierz: regulamin konkursu i katę zgłoszenia
Już wkrótce rozpoczną się eliminacje szkolne konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskie Kuratorium Oświaty.
Tytuł laureata konkursu daje wiele przywilejów. Przede wszystkim zwalnia z pisania egzaminu z danego przedmiotu. Daje również pierwszeństwo wstępu do szkoły średniej. Finalista otrzymuje dodatkowe punkty do wymarzonej szkoły.
Udział w konkursie to nie tylko punkty, ale przede wszystkim wielka satysfakcja. Dlatego zachęcamy uczniów do zgłębiania swojej wiedzy oraz jej sprawdzenia poprzez uczestnictwo w konkursach.
ZOBACZ:
Wszystkie informacje dotyczące konkursów przedmiotowych są dostępne na stronie www.ko-gorzow.edu.pl.
Dyrektor szkoły - Katarzyna Gromiec
W dniu 29.09.2021 roku Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Kobelak Patryk, Nowakowska Julia, Sakowska Aleksandra, Wojciechowski Tomasz przeprowadziła wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Do głosowania przystąpiło 245 osób z 284 uprawnionych do głosowania uczniów oraz 5 nauczycieli.
Wszystkie głosy były ważne.
Największą liczbę głosów zdobyła Martyna Sowińska i zostaje Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego, natomiast wiceprzewodniczącym zostaje Maria Kostecka.
Do Rady Samorządu Uczniowskiego weszli również Jakub Głowiak oraz Oliwia Domitrz.
GRATULUJEMY! Życzymy wielu pomysłów i zapału do pracy w roku szkolnym 2021/2022.
Opiekun Samorządu Szkolnego
Karolina Kozłowska
Katarzyna Gromiec /dyrektor szkoły/
Dzisiaj w świetlicy świętowaliśmy DZIEŃ JABŁKA. Zajęcia rozpoczęliśmy od historii jabłka, rozmawialiśmy na temat witaminek, które kryją w sobie nasze rodzime owoce.
Była to okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób.
Nie zabrakło quizów, zabaw muzycznych, zręcznościowych z jabłkami. Była możliwość zrobienia zdjęci z jabłkiem robaczkiem. Na zakończenie zajęć dzieci zostały poczęstowane zdrowymi, soczystymi owocami.
Agata Wota
Emilia Gnidzienko
Wycieczka do ośrodka agroturystycznego „Azyl” w Mironicach
22.09.2021 r. odbyła się wycieczka uczniów kl. 2a, 2b i 2c do ośrodka agroturystycznego „Azyl” w Mironicach. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt. „Od ziarenka do bochenka”.
W trakcie zajęć kulinarnych dzieci piekły prawdziwy wiejski chleb na zakwasie. Następnie dowiedziały się wielu cennych informacji na temat różnych odmian zbóż, z których potem wykonały prace plastyczne. Zwieńczeniem wyjazdu było wielkie ognisko, na którym uczniowie upiekli kiełbaski. Czas spędzony w ośrodku to wyjątkowe przeżycia. Specjalnie przygotowana oferta tematyczna, połączyła zabawę z nauką i stała się niezwykłą atrakcją dla naszych uczniów.
M. Jankowska, A. Szopa, E. Zychowicz
Pierwszy dzień jesieni – Dzień Spadającego Liścia w klasach 2
23 września klasy drugie pożegnały lato i przywitały jesień. Tego dnia obchodziliśmy również Dzień Spadającego Liścia. Pomysłodawcą tego święta jest Jerzy Szewczuk (podróżnik), który zauważył, że jesienią brakuje wesołych, optymistycznych świąt.
W tym dniu wybraliśmy się na krótki spacer wokół szkoły, aby sprawdzić, jakie drzewa rosną na terenie szkoły oraz zebrać liście o różnych kształtach i kolorach. Wspólnie też zastanawialiśmy się, dlaczego liście opadają z drzew, zmieniają kolor, a także wykonywaliśmy prace plastyczne z wykorzystaniem zebranych liści.
Niech 23 września, stanie się dniem radości, szczęścia, uśmiechu i pozytywnego myślenia.
Anetta Szopa, Marzanna Jankowska, Ewelina Zychowicz
Wrzesień, to od ponad 20 lat miesiąc, w którym obchodzimy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. To dobry czas, aby przypomnieć sobie jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach. Uznaliśmy, że właściwe postawy społeczne należy promować już od najmłodszych lat. Dlatego dla wszystkich pierwszoklasistów z naszej szkoły zorganizowaliśmy pokaz łączący teorię i praktykę z zakresu udzielania pomocy.
W arkana tej wiedzy wprowadził najmłodszych słuchaczy pan Robert Szymański, któremu bardzo dziękujemy.
Wychowawczynie klas pierwszych
HISTORIA
24.09.2021 r. /piątek/ godz. 1045 -1130
Agnieszka Wroniak
/wicedyrektor szkoły/
JĘZYK ANGIELSKI
23.09.2021 r. /czwartek/ godz. 1045 -1130
Agnieszka Wroniak
/wicedyrektor szkoły/
Wychowawcy klas 1-3
Wychowawcy klas 1-3
JĘZYK POLSKI
22.09.2020 r. /środa/ godz. 855-1035
Agnieszka Wroniak
/wicedyrektor szkoły/
MATEMATYKA
21.09.2021 r. /wtorek/ godz. 1045 -1130
Agnieszka Wroniak
/wicedyrektor szkoły/
Agata Wota, Emilia Gnidzienko
Akcja Sprzątanie Świata – Polska 2021
Jest wrzesień 2021 roku, a my po raz 28. szykujemy się, by posprzątać Polskę! W trzeci weekend września, niezmiennie, wspólnie z Wami zadbamy o nasze najbliższe otoczenie, o miejsca, w których lubimy wypoczywać, rozkoszując się pięknem natury. I tym razem zrobimy to nie tylko po to, by ulżyć środowisku naturalnemu, ale by zachęcić nas wszystkich do nie śmiecenia w naturze. Bo przecież od samego początku, od narodzin tej idei w 1989 roku w dalekiej Australii, właśnie o to chodzi – o niewyrzucanie śmieci do lasu, na plażę, do rzeki, jeziora czy morza. Nie ulega bowiem wątpliwości, że śmieci porzucone w naturze to nie tylko zagrożenie dla bioróżnorodności, ale i dla naszego zdrowia.
Notatka przygotowana na podstawie Informatora SSP 2021 przygotowanego przez Fundację Nasza Ziemia
Aleksandra Duszka - Sondej
JĘZYK POLSKI
16.09.2021 r. /czwartek/ godz. 1140 -13 40
Agnieszka Wroniak
/wicedyrektor szkoły/
Powered by aSc EduPage