Od atmosfery do pantery to temat pierwszych zajęć z aktorem - Maciejem Kotlarzem. Dzieci znajdujące się w różnych przestrzeniach, takich jak: ruchliwa ulica, plaża, siłownia dostosowywały się do zmieniających warunków atmosferycznych. Poprzez proste sugestie wcielania się w pozę Mały Aktor uruchamiały wyobraźnię w sposób spontaniczny i niezamykający się w żadnych ramach. Następnie, pracując w grupach i za pomocą plastyki własnych ciał, konstruowały wynalazki. Najbardziej ekspresyjnym elementem zajęć była zabawa w dżunglę, w której dzieci, stopniowo wychodząc od samego wyobrażenia, przeistaczały się w dowolnie wyimaginowane zwierzę. Ćwiczenie prowokowało do szukania interakcji między uczniami i wyzwolenia zaraźliwej energii.
Z niecierpliwością czekamy na kolejną dawkę wrażeń i emocji.
Agata Wota, Emilia Gnidzienko
Aktualności
Mały aktor
- 10
Wyniki eliminacji szkolnych Konkursów Przedmiotowych
3 grudnia 2021 r. zakończyły się eliminacje szkolne Konkursów Przedmiotowych dla szkoły podstawowej. Do zawodów II stopnia (rejonowych) poszczególnych Konkursów zakwalifikowali się:
Język polski
Bartosz Dziemieńczuk 8 a, Ewa Figura 8 b, Wojciech Jacewicz 8 a, Maria Kostecka 8 bHistoria
Ewa Figura 8 b, Bartosz Dziemieńczuk 8 a, Wojciech Jacewicz 8 aJęzyk angielski
Karolina Piela 6 a, Karolina Iłyk 8 b, Marek Wachnik 8 a, Wojciech Jacewicz 8 a, Zofia Hućko 8 b, Klaudia Piasecka 8 bMatematyka
Maria Kostecka 8 b, Ewa Figura 8 b,Fizyka
Maria Kostecka 8 b, Michalina Dombek 8 bChemia
Ewa Figura 8 bBiologia
Kornelia Nowicka 8 aGratulujemy uczniom i nauczycielom - życzymy sukcesów na kolejnym etapie.
1% podatku - 100% serca
Ogromną pomocą dla funkcjonowanie naszej szkoły jest odpis 1% od podatku dochodowego. Każda osoba będąca podatnikiem może stać się "darczyńcą", wpłacając ten 1% na konto naszego KOŁA.
Zgodnie z prawem podatkowym, KAŻDY MOŻE POMÓC NASZEJ SZKOLE - wystarczy przy wypełnianiu PIT-u, 1% podatku przeznaczyć na rzecz
Lubuskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole:
- nr KRS 0000105271
- nr konta bankowego: 34 1240 3549 1111 0000 4431 1746
z adnotacją dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim
Mikołajkowy konkurs wiedzy o efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii dla uczniów klas 1 - 8
Zachęcamy wszystkich uczniów klas 1 – 8 do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o efektywności energetycznej i OZE. Szkoły, których uczniowie zdobędą łącznie największą liczbę punktów uzyskają wspaniałe nagrody – zestawy edukacyjne OZE o wartości 5500 zł, a ponadto uczniowie indywidualnie mogą wygrać ładowarki solarne. Konkurs jest testem wiedzy w formie quizu. Należy wejść na stronę organizatorów i odpowiedzieć na 20 pytań dotyczących efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Konkurs trwa do 23.12.2021 r.
Link do konkursu >>> Rozwiąż QUIZ
Najdłuższy łańcuch na choinkę
Dnia 15 grudnia w klasach I - III odbył się świąteczny konkurs pt.„Najdłuższy łańcuch na choinkę”. Konkurs rozstrzygnięto według poszczególnych grup wiekowych:
Klasy I
- pierwsze miejsce - klasa 1 b
Klasy II
- pierwsze miejsce - klasa 2 c
Klasy III
- pierwsze miejsce - klasa 3 a
W trakcie konkursu nie zabrakło prawdziwych kibiców, którymi była cała klasa 3 a.
Serdecznie gratulujemy!
Małgorzata Lubik, Karolina Wyszowska
4
Renifery zawitały do świetlicy
Szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci powyżej 5 r.ż.
Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronieinternetowej Ministerstwa Zdrowia:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-latList Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-latW przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości Ministerstwo zachęca do odwiedzenia strony:
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dzieci-5-11
Co słychać w szkole?
Mikołajkowe świętowanie
- 79
6 grudnia klasy młodsze odwiedził wyjątkowy Gość - Mikołaj, który przyniósł wspaniałe prezenty. Po klasowym świętowaniu uczniowie klas I - III wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju Sprawnościowym. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem walczyli o zdobycie Złotej Gwiazdki. W czasie turnieju nie zabrakło wesołych, zimowych konkurencji między innymi: sadzenia i ubierania choinek, toczenia śnieżnych kul, bitwy na śnieżki czy wyścigu zaprzęgów. Ponadto reprezentanci poszczególnych klas układali obrazek z orzechów, rysowali wesołego bałwanka, a także wykonywali ozdobę świąteczną.
Wszyscy uczestnicy turnieju bawili się świetnie! Nie brakowało uśmiechów, dobrych humorów i świątecznej atmosfery.Beata Jankowska
Warsztaty Sztuki „Karuzela”
- 9
„Barwy śniegu”- action painting zamknięty w kulach śnieżnych, to działania warsztatowe, których przedmiotem było tworzenie barwnych obiektów w formie kul śnieżnych. Koncepcja nastawiona była na rozwój szeroko pojętej ekspresji twórczej. Podstawą warsztatu było pobudzanie umiejętności operowania językiem sztuki w prostej, intuicyjnej formie,a ostatecznym rezultatem było stworzenie atrakcyjnych wizualnie świątecznych gadżetów. Do realizacji działań twórczych posłużyły rzeczy stare i niepotrzebne. Warsztaty recyklingowe, przybliżyły zagadnienia związane z ochroną środowiska oraz twórcze wykorzystanie naturalnych form znalezionych w lesie, w parku i w domu. Grudniowe spotkanie, w którym wzięli udział uczniowie klas pierwszych, poprowadziła pani Agata Skowrońska, absolwentka UAP na Wydziale Komunikacji Wizualnej oraz Edukacji Artystycznej.
Alicja Witkowska, Beata Jankowska, Sylwia Pawlak
Zapraszamy na warsztaty!
Co słychać w szkole?
Egzamin próbny dla klas 8
Mikołajki w świetlicy
Agata Wota, Emilia Gnidzienko
Egzamin próbny dla klas 8
Egzamin próbny dla klas 8
Andrzejki w klasach 1 - 3
- 17
Wychowawcy klas 1 - 3
XXX FINAŁ WOŚP
Szanowni Państwo!
Z największą przyjemnością informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Szarych Szeregów przy ul. Zamenhofa 2a, już po raz kolejny swoją siedzibę będzie miał Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Jeśli chcesz zostać Wolontariuszem 30 Finału, prosimy o zgłaszanie się zainteresowanych osób do szefa Sztabu Dawida Wachowiaka pod nr telefonu 501 571 312, lub rejestrując się na stronie internetowej www.iwolontariusz.wosp.org.pl
Zapraszam
Szef Sztabu Dawid Wachowiak
Uwaga Rodzice i Uczniowie!
Archiwum Aktualności