Aktualności
Co słychać w szkole?
Przerwa świąteczna
Życzenia
Nastrojowo i świątecznie w SP2
Mistrz liczenia w klasach 3
TYTUŁ MISTRZA LICZENIA KLAS III W LISTOPADZIE zdobył/a: Jakub Głowiak z kl. 3a, Hanna Orywał z kl. 3a, Filip Dudek z kl. 3b, Wiktoria Czapska z kl. 3b, Natalia Kosiór z kl. 3b, Jagoda Biernat z kl. 3c, Adam Majzel z kl. 3c
WYRÓŻNIENIE otrzymali: Nikola Kazieczko z kl. 3a, Maja Gądarowska z kl. 3a, Marta Kargul z kl. 3a, Bartek Figura z kl. 3b, Aleksander Jura z kl. 3b, Marcel Oleszczuk z kl. 3b, Pola Marczyk z kl. 3c, Vladyslav Yelizarov z kl. 3c
SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!
Ewelina Zychowicz
Święta zawitały do Szachowej Krainy!!
Karolina Wyszowska
Podwórko Talentów NIVEA w SP2
Pierwszaki na jasełkach w Przedszkolu nr 32
Karolina Wyszowska
"Podaj łapę"
Akcja "Podaj łapę" ZAKOŃCZONA sukcesem!!!
Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w akcję zbierania karmy i różnych fantów na aukcję internetową.
Wiele zwierząt dzięki WAM na te święta będzie miało co jeść!! Panie z Inspektoratu OTOZ Animal przeprowadziły prelekcję w klasie 1c na temat: Opieki nad zwierzętami i prawidłowego reagowania jeśli dzieje się zwierzęciu krzywda. Było wiele ważnych instrukcji, gotowych rozwiązań i jeszcze więcej pytań ze strony malusińskich.
Uczniowie naszej szkoły mają ogromne serce!!
Dziękujemy!!!
Karolina Wyszowska
Najdłuższy łańcuch choinkowy
Dnia 17 grudnia odbył się konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy w klasach I-III. Konkurs rozstrzygnięto według poszczególnych grup wiekowych:
Klasy I
- pierwsze miejsce - klasa 1aKlasy II
- pierwsze miejsce - klasa 2aKlasy III
- pierwsze miejsce - klasa 3aW trakcie konkursu nie zabrakło prawdziwych kibiców, którymi byli uczniowie z klasy 1a i 1c.
Organizator konkursu: Małgorzata Lubik, Karolina Wyszowska
Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa
Konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową rozstrzygnięty.
Laureatów wyłoniono w każdej grupie wiekowej.
Klasy I
- miejsce pierwsze Amelia Ślusarczyk - kl. 1b
- miejsce drugie Jan Mądry - kl. 1c
- miejsce trzecie Julia Jaźwińska - kl. 1aKlasy II
- miejsce pierwsze Blanka Okińczyc - kl. 2c
- miejsce drugie Laura Matusiak - kl. 2a
- miejsce trzecie Nikodem Smorawiński-MachniowskiKlasy III
- miejsce pierwsze Paulina Łakoma - kl. 3a
- miejsce drugie Marta Kargul - kl. 3a
- miejsce trzecie Nikola Kazieczko - kl. 3aUczniowie wyróżnieni: Milena Gucia - kl. 1c, Wojciech Żabski - kl. 1a, Patrycja Malarek - kl. 2c
Gratulacje!
Opiekun konkursu: Izabela Dzigorzewska-Kuflińska, s. Agnieszka Janeczek
Kreatywne zajęcia plastycznego w naszej szkole
Prawdziwy artysta nie posiada dumy. Widzi on, że sztuka nie ma granic,czuje, jak bardzo daleki jest od swego celu, i podczas gdy inni podziwiają go,on sam boleje nad tym, że nie dotarł jeszcze do tego punktu,który ukazuje mu się w oddali, jak światło słońca."
Ludwig van Beethoven
Zajęcia dla uczniów z klas 4-8 w ramach koła plastycznego w roku szkolnym 2019/2020 odbywają się w każdą środę od godz. 13:40 do godz. 14.25 w gabinecie muzyczno- plastycznym nr 201. Obecnie grupa liczy 16 uczniów z różnych grup wiekowych.
Nadrzędnym celem tych zajęć jest budzenie i rozwijanie zdolności twórczych młodych artystów, odkrywanie przez nich własnych możliwości oraz promocja ich młodych talentów na gruncie szkoły oraz w środowisku lokalnym.
Na zdjęciach relacja z naszych zajęć oraz galeria prac z koła plastycznego i lekcji plastyki. Zachęcam do oglądana :-))Katarzyna Wichowska
Co słychać w szkole?
Szczególne wyróżnienie dla Dwójki!
11 listopada obchodzimy wielkie narodowe święto - Dzień Niepodległości. W 1918 roku nasza Ojczyzna po 123 latach niewoli wróciła na mapy Europy i świata. Odzyskała wolność i niepodległość utracone ostatecznie w 1795 r. Państwo przestało wtedy istnieć, lecz naród nie dał się zniszczyć. Przetrwał dzięki pamięci o swej historii, tradycji i kulturze.
Uczniowie naszej szkoły godnie uczcili tę wyjątkową rocznicę. 8 listopada o godz. 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski. Odbyły się też konkursy plastyczne, udekorowano szkołę patriotycznymi akcentami, odbyły się uroczyste apele. Uczniowie klas I-III uczestniczyli w apelu 8 listopada, a ich starsi koledzy 18 listopada.
18 listopada o godzinie 10.40 rozpoczyna się apel. Są na nim obecni wyjątkowi goście. To przedstawiciele gorzowskiego oddziału Związku Sybiraków z Panią Marią Dratwińską na czele. Jest też obecna honorowa prezes oddziału Pani Jadwiga Ostrowska, która po krótkim wystąpieniu, wręcza Pani dyrektor Agnieszce Wroniak szczególne wyróżnienie dla szkoły – Srebrną Odznakę Honorową za Zasługi dla Związku Sybiraków. To bardzo wzruszający moment. Słowo do młodzieży wygłasza również Pani Maria Dratwińska. Potem wszyscy oglądamy występy uczniów klas V i VI, którzy słowem mówionym i śpiewanym uczczą 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel przygotowały wraz z uczniami Panie Anna Aranowska i Katarzyna Wichowska.
Jolanta Stępkowska
Świąteczna atmosfera wciąż trwa
Zebranie z RODZICAMI
Mikołajki w "DWÓJCE"
Mikołajkowy turniej gier i zabaw
6 grudnia uczniów klas młodszych odwiedził niezwykły gość - Święty Mikołaj. Również tego dnia odbył się Turniej Gier i Zabaw, w którym jednym z jurorów był właśnie Mikołaj. Jury czuwało nad prawidłowym przebiegiem zawodów. Podczas turnieju dzieci brały udział w zabawnych, zimowych konkurencjach, które rozpoczynał Święty Mikołaj - dzwoniąc dzwoneczkiem.Drużyny z poszczególnych klas miały m.in. za zadanie w jak najkrótszym czasie ubrać czapkę, szalik, a nawet rękawiczki. Toczyły śnieżne kule, sadziły choinki, a także rzucały śnieżkami do celu.W czasie turnieju pojawiły się wesołe bałwanki, kolorowe łańcuchy i pięknie zapakowane prezenty. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania. Dzieci mogły także obejrzeć pokaz tańca w wykonaniu uczennicy z klasy II b.To było naprawdę niezwykłe spotkanie, któremu towarzyszył radosny, świąteczny nastrój!
Beata Jankowska
Co słychać w szkole?
Bractwo Rycerskie „KERIN” w SP 2
5 grudnia naszą szkołę odwiedzili edukatorzy z Bractwa Rycerskiego „KERIN” z Subkowy. Tego dnia nasi uczniowie klas I-III przeniesieni zostali w odległe czasy, by w ramach żywej lekcji historii poznać dzieje orła białego, naszego narodowego symbolu. Uczniowie usłyszeli legendę o Lechu, Czechu i Rusie, dowiedzieli się jak rozpoczęła się historia białego orła i kiedy stał się on naszym godłem. Zobaczyli również broń i zbroje z poszczególnych epok. W czasie pokazu chętni mogli sprawdzić ile waży miecz i zbroja rycerska, a zakładając na siebie kilkunastokilogramową kolczugę, próbowali się w niej poruszać. Wszyscy , którzy zostali wybrani do odgrywania scenek byli bardzo podekscytowani tym faktem.
Żywe lekcje historii charakteryzują się tym, że prowadzący nie tylko opowiadają o wydarzeniach, ale też pokazują stroje, używane w danej epoce sprzęty, broń i przede wszystkim angażują dzieci. Są to lekcje interaktywne, współtworzone z uczestnikami. Uczniowie wykazali zainteresowanie tematem i aktywnie uczestniczyli w przedstawianych wydarzeniach historycznych. Informacje podane w taki nietypowy sposób z pewnością pozostaną w pamięci nawet tych, którzy nie interesują się historią.
Jolanta Stępkowska
Archiwum Aktualności